DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
31. martā, 2020
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Zemessardzes 1. Rīgas brigāde iesaistīsies Covid-19 izplatības ierobežošanā

No 1. aprīļa Latvijas-Lietuvas robežas kontroles punktā, Grenctālē Zemessardzes 1. Rīgas brigādes karavīri un zemessargi sadarbībā ar Valsts robežsardzi nodrošinās personu un transportlīdzekļu kustības kontroli.  

Galvenais uzdevums ir izsniegt un saņemt apliecinājumus no Latvijā ieceļojošām vai tranzītā ceļojošām personām par īpašo pasākumu ievērošanu, uzturoties Latvijā, tādejādi ierobežojot Covid-19 epidēmijas izplātīšanos.

Zemessardzes 1. Rīgas brigāde ir gatava nodrošināt norīkojuma grupas, saglabājot spēju veikt noteiktos uzdevumus Rīgā.

Karavīri un zemessargi uzdevumu izpildei tiks ekipēti ar atstarojošām vestēm, zižļiem, lukturiem, un cita veida nepieciešamo ekipējumu, kā arī ar  individuāliem aizsardzības līdzekļu komplektiem.

Jau iepriekš ziņots, ka Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem ir izstrādāts rīcības plāns, ir apzināts personāls un materiāltehniskie resursi, lai krīzes un pandēmijas saasināšanās gadījumā iesaistītos ārkārtējās situācijas risināšanā. 

Zemessardzes 1. Rīgas brigādes bataljoni ir veikuši apmācību izvēršamās infrastruktūras izveidē, lai vajadzības gadījumā spētu sniegt atbalstu.

Zemessardzē uzņem 18 līdz 55 gadus vecus Latvijas Republikas pilsoņus bez sodāmības vai apsūdzībām par nozieguma izdarīšanu. Uz kandidātiem attiecas vairāki citi ierobežojumi, ar kuriem var iepazīties Zemessardzes mājaslapā sadaļā Prasības uzņemšanai.

Vairāk par dienestu Zemessardzē un bataljonu kontaktinformāciju iespējams noskaidrot Zemessardzes mājaslapā: https://www.zs.mil.lv/ vai zvanot uz Zemessardzes vienoto diennakts tālruņa numuru 1811.

Labs saturs
Pievienot komentāru

LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU