DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
16. martā, 2020
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

LVSADA aicina izturēties ar sapratni pret pārslodzi, kādai ir pakļauti veselības aprūpes darbinieki

Publicēts pirms 4 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) pauž sašutumu par to, ka valdība ir atradusi miljardu eiro, lai sniegtu atbalstu komersantiem, bet joprojām nevar atrast 60 miljonus, lai izpildītu likumā noteiktās saistības pret veselības aprūpes darbiniekiem.

Līdz ar to kļūst skaidrs, ka līdzšinējā politiķu taisnošanās par prettiesisko attieksmi pret mediķiem tāpēc, ka valstij nav naudas, ir bijuši kārtējie meli. Baisā patiesība ir tāda, ka šai valdībai un Saeimai veselības aprūpe pat pandēmijas draudu ēnā nav prioritāte.

Pirms divām nedēļām LVSADA lūdza Ministru prezidentu sniegt informāciju par to, ko valdība gada laikā ir paveikusi, lai uzlabotu Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) darbinieku piekļuvi pie viņiem pašiem vajadzīgajiem veselības aprūpes pakalpojumiem. Diemžēl atbildes joprojām nav. Tas liecina par valdības neizprotami nevērīgo attieksmi pret nepieciešamību stiprināt NMPD kapacitāti ārkārtas situācijā.

LVSADA priekšsēdētājs Valdis Keris atgādina: “Iepriekšējās finanšu krīzes apstākļos neatliekamā medicīniskā palīdzība nesabruka, pateicoties nevis valsts atbalstam, bet gan mediķu pašaizliedzībai. Arī šodien pandēmiskās krīzes apstākļos mūsu mediķi izdarīs visu, kas ir viņu spēkos, taču jāatceras, ka šie spēki nav bezgalīgi!”

LVSADA aicina ikvienu ārkārtas situācijā saglabāt mieru, rīkoties tā, lai lieki neapdraudētu nedz sevi, nedz arī apkārtējos un izturēties ar sapratni pret pārslodzi, kādai ir pakļauti veselības aprūpes darbinieki.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI