DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
05. februārī, 2020
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde
2
2

Publicēts ziņojums par KNAB darbības rezultātiem 2019.gadā

Šodien, 5.februārī, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) publicējis ziņojumu “Par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja darbību 2019.gadā”. Pārskata periodā KNAB darbs ir bijis dinamisks, vērsts gan uz korupcijas apkarošanu, gan novēršanu, līdztekus veicot pasākumus iestādes kapacitātes stiprināšanai.

Ziņojuma diagrammās un arī plašākos aprakstos atspoguļoti svarīgākie KNAB darbības rezultāti 2019.gadā. KNAB resursi pārskata periodā bija koncentrēti iestādes mērķu sasniegšanai atbilstoši KNAB stratēģijā 2017.–2019.gadam izvirzītajām prioritātēm. Ar mērķi mazināt valsts amatpersonu prettiesisku rīcību ar publiskas personas mantu un finanšu līdzekļiem, kā arī izskaust koruptīvus noziedzīgus nodarījumus publiskas personas institūcijās, KNAB 2019.gadā kā prioritārās jomas bija noteicis publiskos iepirkumus, īpašu uzmanību pievēršot iepirkumiem Eiropas Savienības finansētajos projektos, iepirkumiem veselības nozarē, būvniecības nozarē un Latvijas lielākajās pašvaldībās. Analizējot situāciju dažādās tautsaimniecības nozarēs, tika identificētas vairākas problēmas un uzsāktas aktivitātes, lai mazinātu korupcijas riskus, kā arī sabiedrības iecietībai pret korupciju.

Korupcijas apkarošanas jomā KNAB 2019.gadā sasniedza labāko rezultātu pēdējo desmit gadu laikā – uzsākti 47 kriminālprocesi.  Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, pārskata gadā uzsākto kriminālprocesu skaits ir palielinājies par 24 %. Lai gan kriminālvajāšanai nosūtīto krimināllietu skaits nepalielinājās, jāuzsver, ka 2019.gadā KNAB lietvedībā bija vairāki apjomīgi un sarežģīti kriminālprocesi, kuru sekmīgai izmeklēšanai nepieciešami lieli laika un cilvēku resursi.

2019. gada 25. maijā Latvijā norisinājās Eiropas Parlamenta vēlēšanas. Attiecīgi  pārskata periodā viens no KNAB prioritārajiem uzdevumiem bija nodrošināt priekšvēlēšanu izdevumu apmēra un priekšvēlēšanu aģitācijas ierobežojumu ievērošanas kontroli. Vienlaikus organizēta partiju un trešo personu iespējamās slēptās kampaņas monitorēšana sociālajos tīklos, kā arī sekots KNAB lietotnes “Ziņo KNAB!” aktualitātēm.

Nozīmīgākie sasniegumi politikas plānošanas jomā 2019.gadā saistīti ar politisko partiju finansiālās neatkarības stiprināšanu un valsts budžeta finansējuma izlietojuma uzraudzību. Lai mazinātu naudas lomu politikā, Saeima atbalstīja KNAB priekšlikumus politisko organizāciju (partiju) finansēšanas noteikumu un to kontroles uzlabošanai.

Tāpat pārskata gadā turpinājās darbs, lai  palielinātu KNAB kapacitāti, gan stiprinot analītiskos resursus, gan ceļot biroja amatpersonu kvalifikāciju, gan  turpinot risināt jautājumus par KNAB amatpersonu atlīdzības un sociālo garantiju uzlabošanu, lai nodrošinātu visiem KNAB nodarbinātajiem konkurētspējīgu atalgojumu.

Saskaņā ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja likumā noteikto pienākumu  KNAB š.g. 31.janvārī  ziņojumu “Par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja darbību 2019.gadā” iesniedza izskatīšanai Ministru kabinetā un Saeimā.

Ziņojums “Par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja darbību 2019.gadā” pieejams šeit:  https://www.knab.gov.lv/lv/press/548821-publicets_zinojums_par_knab_darbibas_rezultatiem_2019_gada.html

Labs saturs
2
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU