DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
04. februārī, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības
1
1

Pašvaldības rosina ministriju efektīvāk un kvalitatīvāk vērtēt sociālos pakalpojumus

Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) valde aicina Labklājības ministriju (LM) efektīvāk un mērķtiecīgāk vērtēt sociālos pakalpojumus, kā arī plašāk diskutēt ar speciālistiem par nepieciešamību pašvaldībās ieviest vienoto pakalpojumu grozu.

LPS valde rosina mazināt normatīvismu un ņemt vērā reālo situāciju sociālo pakalpojumu sniegšanā pašvaldībās, sekmējot arī dažādu iestāžu sadarbību informācijas apmaiņā.

LM bija sagatavojusi un izsūtījusi pašvaldībām aptaujas anketu par sociālajiem pakalpojumiem ar mērķi noteikt vienotu sociālā pakalpojuma modeli visās Latvijas pašvaldībās, kas nodrošinātu izmaksu efektīvus, kvalitatīvus, pieejamus un uz cilvēku individuālajām vajadzībām vērstus sociālos pakalpojumus.

Tomēr ņemot vērā LPS priekšlikumus izvērtēšanas procesa pilnveidei un efektīvākai mērķa sasniegšanai, LM ir apturējusi iepriekš uzsākto pašvaldību aptauju, jo anketa raisīja vairākus neskaidrus jautājumus kvalitatīvu datu sagatavošanai, kas rezultātā varētu LM nesniegt visaptverošu un pilnvērtīgu redzējumu par sociālo pakalpojumu sniegšanu pašvaldībās. Jaunas politikas izstrādei nozarē būtu jābalstās uz argumentētu un kvalitatīvu pamatojumu.

Pašvaldību speciālisti ir gatavi iesaistīties, veltīt darbu pamatotas un uz mērķi virzītas informācijas sagatavošanā, izprotot nepieciešamību sociālās politikas jomā ieviest alternatīvus risinājumus. Lai pēc administratīvi teritoriālās reformas sociālos pakalpojumus sekmīgi nodrošinātu visā Latvijas teritorijā, ir būtiski apzināt līdz šim sniegto atbalsta pakalpojumu apjomu pašvaldībās dažādām mērķgrupām.

Tāpēc sadarbības veicināšanai dažādās diskusijās pašvaldības rosināja LM ņemt vērā LR Valsts kontroles pagājušajā gadā veiktās pašvaldību aptaujas rezultātus par sniegto atbalstu dažādām mērķa grupām, ka arī Tiesībsarga biroja aptauju par sniegto atbalstu pēc ārpusģimenes aprūpes beigām. Šo informāciju iespējams pilnvērtīgi izmantot turpmākās politikas izstrādē.

Tāpēc LPS valde rosina iestādes efektīvāk sadarboties informācijas apmaiņā un izvērtēšanā, izvairoties no birokrātiskā sloga palielināšanas sociālā darba veicējiem. Tieši pretēji – ir svarīgi celt sociālo darbinieku kapacitāti un profesionalitāti darbam ar dažādām sabiedrības grupām, sniedzot speciālistiem nepieciešamo atbalstu, lai ieguvēji rezultātā būtu pakalpojumu saņēmēji.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU