DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. janvārī, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Valdība apstiprina likumprojektu “Par bērnu un jauniešu izglītošanu valsts aizsardzībā”

Šodien, 14. janvārī, turpinot Visaptverošās valsts aizsardzības sistēmas pakāpenisku ieviešanu, Ministru kabinets apstiprināja Aizsardzības ministrijas sagatavoto likumprojektu “Par bērnu un jauniešu izglītošanu valsts aizsardzībā”.

“Valsts aizsardzības mācības apgūšana un brīvprātīga iestāšanās Jaunsardzē veicina bērnu fizisko sagatavotību un patriotismu. Taču nedz jaunsargiem, nedz arī Valsts aizsardzības mācību apgūstošiem vidusskolēniem pēcāk nav obligāti jāuzsāk militārā karjera. Tādēļ, ņemot vērā arī Valsts kontroles ierosinājumus, esam izveidojuši  skaidru normatīvo regulējumu valsts aizsardzības prasmju apgūšanai,” pauda aizsardzības ministrs Artis Pabriks, skaidrojot, ka  apstiprinātais likumprojekts bērnu un jauniešu izglītošanu valsts aizsardzībā nodalīs no Militārā dienesta likuma.

Jaunā likumprojekta mērķis ir dot iespēju bērnam vai jaunietim, darbojoties Jaunsardzē vai mācoties valsts aizsardzības mācību, apgūt viņa vecumam atbilstošas zināšanas, prasmes un iemaņas valsts aizsardzībā. Darbošanās Jaunsardzē un valsts aizsardzības mācības apguve ir virzīta uz pilsoniskās apziņas un patriotismu attīstīšanu, veselīga dzīvesveida popularizēšanu un fiziskās sagatavotības uzlabošanu un uzturēšanu, līderības attīstīšanu, kā arī dzīvē un konkrēti valsts aizsardzībā pielietojamu iemaņu apguvi.

Saskaņā ar likumprojektu, Jaunsardzes darbu, kā arī bērnu un jauniešu izglītošanu valsts aizsardzībā organizēs un īstenos Jaunsardzes centrs, kas saņems atbalstu no valsts un pašvaldību institūcijām. Savu mērķu īstenošanā Jaunsardzes centrs sadarbosies arī ar biedrībām un nodibinājumiem, kā arī nevalstiskām organizācijām.

Tāpat likumprojekts nosaka Jaunsardzes atribūtiku, formas tērpu un inventāru, jaunsargu uzņemšanu un viņu pienākumus, izstāšanos no Jaunsardzes, Valsts aizsardzības mācības apguvi, kā arī tās pasniegšanai nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju.

Jau ziņots, ka Ministru kabinets šī gada 11.jūnijā apstiprināja Aizsardzības ministrijas izstrādāto informatīvo ziņojumu par Valsts aizsardzības mācības ieviešanu un Jaunsardzes attīstību līdz 2027.gadam. Savukārt 3. septembrī valdība apstiprināja noteikumus par jaunā vidējās izglītības standarta pakāpenisku ieviešanu, kurā iekļauta arī valsts aizsardzības mācības apguve.

Valsts aizsardzības mācība 2018. gadā kā pilotprojekts tika ieviesta četrpadsmit Latvijas skolās. Plānots, ka no 2024.gada valsts aizsardzības mācība būs obligāts mācību priekšmetu visās valsts vidējās izglītības iestādēs, savukārt Jaunsardzes mērķauditorija būs 5.-9.klašu skolēni.

2019/2020.mācību gadā Valsts aizsardzības mācība kā izvēles interešu izglītības priekšmets tiek pasniegts 54 Latvijas vidējās izglītības iestādēs, kurās to apgūst vairāk nekā 1000 jaunieši.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU