DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
06. decembrī, 2019
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

Nacionālo Bruņoto spēku Štāba orķestris aicina uz koncertiem Tukumā un Rīgā

Šā gada 18. decembrī Tukuma evaņģēliski luteriskajā baznīcā un 19. decembrī Rīgas Sv.Pētera baznīcā plkst. 19.00,  uz koncertu savus klausītājus aicina Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestris.

Adventes – pirmssvētku laikā, kad gaisā virmo gaidīšanas sajūtas, savu muzikālo skatījumu un noskaņu piedāvās arī diriģents kapteinis Aleksandrs Kreišmanis. “Ziemassvētki miniatūrās” ir jaunu iespaidu un saskaņu meklējošs skatījums laikam, kad ārā ir tumšs, bet cilvēka sirdī rodas svētku sajūta un iekšējais gaišumu nesošais miers. Koncerti būs īpaši arī pašiem orķestra mūziķiem, jo notiks sen gaidīta muzikāla tikšanās ar klausītājiem tieši Adventes laikā. Profesionālais orķestris, kura pamatdarbība ir svarīgu valstisku pasākumu nodrošināšana, šoreiz klausītājus priecēs ar krasi atšķirīgu, jaunu un Latvijā maz skanējušu vai vēl pat neatskaņotu pūtēju orķestru mūziku.

Štāba orķestra diriģenta veidotās koncertprogrammas ideja ir cilvēka iekšējo sajūtu attēlojums svētku gaidīšanas laikā, parādot - kā no klusuma rodas mūzika, kā no mazām pilītēm veidojas strauti un upes, kā cilvēka varonība un upurēšanās augstāku mērķu labā, devusi mums iespēju, būt šeit un tagad. Kā soli pa solim no nelieliem fragmentiem izaug vienots harmonisks veselums. 

Koncerta atklāšanā skanēs holandieša Bernarda Zvēra /Bernard Zweers/ opuss ”Manai dzimtenei”, kur meistarīgi savīts tradicionālais baznīcas korālis kopā ar gleznainu dabas attēlojumu, ietekmējoties no A.Dvoržāka un J.Sibēliusa daiļrades.

Koncertā dzirdēsim arī Štāba orķestra klarnešu kvartetu “Quattro Differente”, kurš šobrīd atrodas uz savas divdesmitgadu jubilejas viļņa un dāvinās klausītājiem īpašu veltījumu. Štāba orķestra mūziķi mīļi aicina ikvienu pievienoties un gaidīt svētkus kopā.

Uz tikšanos koncertos! Labākajās tradīcijās – koncertos ieeja brīva!

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU