DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
25. novembrī, 2019
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Valmierā stāstīs par jaunākajiem vēstures pētījumiem

Sagaidot Valmieras muzeja 60.gadadienu, jau piekto reizi vēstures pētnieki un topošie zinātnieki pulcēsies Valmieras muzejā, lai prezentētu savus jaunākos pētījumus Latvijas vēsturē. Apmeklēt konferenci un piedalīties diskusijā 29.novembrī no plkst.9.30 aicināts ikviens interesents. Ir iespēja arī izvēlēties un noklausīties tikai sev interesējošo lasījumu, vadoties pēc laika plānojuma programmā, kas skatāma Valmieras muzeja mājaslapā valmierasmuzejs.lv, kā arī informācijas stendā pie Valmieras muzeja.

Tēmu loks ir plašs – sākot ar Bronzas laikmeta keramiku apbedījumos līdz Valmieras robežsargu bataljona darbībai 20.gadsimta 90.gados. Klātesošie uzzinās vairāk arī par Valmieras muzeja vēsturi, ar lasījumiem uzstājoties muzeja direktorei Ivetai Blūmai un vēsturniecei Ingrīdai Zīriņai. Programmā arī referāti, kas saistīti tieši ar Valmieras vēsturi, piemēram, Aiga Bērziņa runās par Latvijas Sieviešu palīdzības korpusa Valmieras nozares darbību 1919.gadā, Guntis Vāveris – par sporta organizācijām Valmierā 20. gadsimta 20.–30. gados. Kopumā plānoti 22 priekšlasījumi.

Valmierā tiksies vēsturnieki no dažādām sadarbības organizācijām – būs pārstāvēta Rēzekne, Madona, arī vairāki Rīgas muzeji, Latvijas Nacionālais arhīvs. Uzstāsies ne tikai esošie un topošie vēsturnieki, bet dažādas nozares pārstāvoši topošie speciālisti vai jau augstskolu absolventi.

Konferenci rīko Valmieras muzejs sadarbībā ar Latvijas Universitātes Latvijas Vēstures institūtu, ar kuru sadarbība notiek jau sesto gadu.

Pēc katras konferences pētījumi tiek apkopoti elektroniskā izdevumā, kas pieejams Latvijas Universitātes datubāzē. Turklāt kopš 2015.gada tie pieejami arī drukātā formātā. Ir izdots jau ceturtais zinātnisko rakstu krājums “Jauno vēsturnieku zinātniskie lasījumi IV”. Grāmatas atvēršana notiks konferences dienā, 29.novembrī plkst.16.00, Valmieras muzeja Izstāžu namā.

Pasākuma laikā var tikt fotografēts un filmēts. Fotogrāfijas un videomateriāli var tikt izmantoti Valmieras pilsētas pašvaldības publicitātes vajadzībām.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU