DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. novembrī, 2019
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Saeima līdz sasaukuma beigām “iesaldē” deputātu algas

Saeima ceturtdien, 14.novembrī, nolēma “iesaldēt” deputātu algas 2019.gada līmenī, un tādējādi nākamgad Saeimas deputātu atalgojums nepaaugstināsies. To paredz parlamenta pieņemtie grozījumi Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā. Likuma izmaiņas veiktas, ārkārtas sēdē skatot 2020.gada valsts budžeta pavadošo likumprojektu paketi. 

Saeimas deputātu un citu amatpersonu alga tika pārskatīta katru gadu, ņemot vērā vidējās algas izmaiņas. 

Grozījumi paredz, ka no nākamā gada 1.janvāra līdz 13.Saeimas pilnvaru beigām Saeimas deputāta mēnešalgas aprēķinam tāpat kā šogad par pamatu ņems Centrālās statistikas pārvaldes publicēto vidējo darba samaksu valstī  2017.gadā – 926 eiro. Saeimas deputāta mēnešalga tiek noteikta, šim mēnešalgas apmēram piemērojot koeficientu 3,2. 

Algas iesaldēšana ir paredzēta tikai Saeimas deputātiem un neattieksies uz citām amatpersonām, kurām likums paredz automātisku ikgadēju atalgojuma pārskatīšanu atbilstoši vidējās algas izmaiņām. Tādējādi likuma izmaiņas neattieksies uz, piemēram, valdības locekļiem un ministriju parlamentārajiem sekretāriem, pašvaldību deputātiem, kā arī virkni Saeimas ievēlēto, apstiprināto un iecelto amatpersonu. 

Saskaņā ar veiktajiem grozījumiem līdzšinējā līmenī līdz 13.Saeimas pilnvaru beigām paliks arī mēnešalgas daļa tiem deputātiem, kuri parlamentā pilda kādu papildu pienākumu, piemēram, komisiju vai frakciju vadībā.   

Grozījumi stāsies spēkā 2020.gada 1.janvārī.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU