DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
08. novembrī, 2019
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts aizsardzība
1
1

Nosvinēta Valsts robežsardzes dibināšanas simtā gadadiena

Ceturtdien, 7. novembrī, ar vērienīgiem pasākumiem un militāro parādi Rēzeknē nosvinēta Valsts robežsardzes dibināšanas 100. gadadiena. Pasākumos piedalījās arī Valsts prezidents Egils Levits un iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens.

Pie Latgales atbrīvošanas pieminekļa "Vienoti Latvijai" norisinājās Iekšlietu ministrijas iestāžu un Nacionālo bruņoto spēku vienību parāde, kurā varēja redzēt Valsts robežsardzes, Valsts robežsardzes koledžas, Valsts policijas, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta un Zemessardzes vienības. Parādē piedalījās arī Valsts robežsardzes sieviešu vienība.

Parādē varēja aplūkot tādu Valsts robežsardzes tehniku kā apvidus automašīnas Toyota Hilux un Nissan Pathfinder, kvadriciklus "Polaris", sniega motociklus "Polaris wide track LX", motorlaivu "Sugar Sand Extreme", kā arī gaisa kuģus "Agusta Bell 206B" un "Agusta 109E Power".

Savukārt Festivāla parkā norisinājās informatīvs pasākums un tehnikas izstāde, kuras ietvaros varēja apskatīt Valsts robežsardzes ieročus, bruņojumu, tehniskos un speciālos līdzekļus, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta un Zemessardzes tehniku un bruņojumu, Valsts robežsardzes koledžas trauksmes grupas ekipējumu un dažādu valstu personu apliecinošu dokumentu paraugus. Pasākuma laikā bērni un jaunieši varēja piedalīties tādās aktivitātēs kā "Sagūsti robežpārkāpēju", "Roku spēku pārbaude un "Personas sejas identifikācija", kā arī vērot kinologu ar dienesta suņiem paraugdemonstrējumus.

Latgales vēstniecībā “GORS” norisinājās Valsts robežsardzes 100. gadadienai veltīts svinīgais pasākums, kura laikā tika pasniegti Iekšlietu ministrijas un Valsts robežsardzes apbalvojumi Valsts robežsardzes un Valsts robežsardzes koledžas amatpersonām, darbiniekiem, bijušajiem robežsargiem un sadarbības partneriem. Klātesošos priecēja Valsts robežsardzes kora un Nacionālo bruņoto spēku orķestra skanīgie un patriotiskie priekšnesumi.

Šogad visā Latvijā ar virkni daudzveidīgu pasākumu tiek atzīmēta Valsts robežsardzes simtgade, jo pamatojoties uz 1919. gada 7. novembra Latvijas armijas virspavēlnieka Jāņa Baloža izdoto pavēli par robežsargu priekšnieka amata izveidošanu un robežsargu vienību formēšanu, pirms simts gadiem tika izveidota robežsardze.

Arī Rīgā sestdien, 9. novembrī, no plkst. 10.00 - 15.00 par godu Robežsargu dienai un Valsts robežsardzes simtgadei Rīgas Pasažieru ostas piestātnes laukumā norisināsies interaktīvs pasākums, kura ietvaros varēs iesaistīties vairākās aktivitātēs, tostarp Valsts robežsardzes patruļkuģa "Rānda" un labvēlīgu laikapstākļu gadījumā Valsts robežsardzes helikoptera "Agusta Bell 206B" apskatē.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU