DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
17. oktobrī, 2019
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Finanses

Moldovas iekšējā audita speciālisti Latvijā gūst pieredzi risku vadībā

No 14. līdz 18. oktobrim projekta “Efektīva iekšējās kontroles sistēmas un iekšējā audita turpmāka attīstība Moldovas Republikā” ietvaros Finanšu ministrija (FM) uzņem Moldovas Republikas valsts pārvaldes iekšējos auditorus un pārstāvjus no Centrālās harmonizācijas vienības (CHU). Iekšējie auditori dalās savā pieredzē iekšējā audita, risku vadības un pašnovērtējuma veikšanas jomā. Rezultātā plānots uzlabot un stiprināt Moldovas pārstāvju kapacitāti.

FM Iekšējā audita departamenta organizētā vizītē Latvijā notiek sanāksmes, diskusijas un pieredzes apmaiņa ar Latvijas valsts un pašvaldību institūcijām, kas ir atbildīgas par iekšējās kontroles sistēmas izstrādi, koordinēšanu un ieviešanu, stratēģisko plānošanu, budžeta plānošanu un izlietojumu, kā  arī iekšējā audita politikas izstrādi un ieviešanu. Tās ir FM, Valsts kase, Valsts ieņēmumu dienests, Valsts kontrole, Ārlietu ministrija, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, Izglītības un zinātnes ministrija, Iekšlietu ministrija, Iekšējā audita padome, Iekšējo auditoru institūts, pašvaldības un citas.  

Tikšanās un diskusijas ar valsts pārvaldes iekšējiem auditoriem un pašvaldību pārstāvjiem organizētas, lai veicinātu izpratni par iekšējā audita un iekšējās kontroles sistēmas lomu valsts pārvaldē.

Projekta ietvaros tiks attīstīta sadarbība starp abu valstu finanšu institūcijām un vienlaikus veicināta iekšējās kontroles sistēmas attīstība Moldovas Republikā.

Projekts 2019. gadā saņēmis Ārlietu ministrijas finansējumu no attīstības sadarbības budžeta.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU