DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
18. septembrī, 2019
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības
1
1

Liepājas pašvaldības mājaslapā publicēs video ziņas zīmju valodā

Lai sniegtu svarīgāko informāciju par norisēm Liepājā plašākam iedzīvotāju lokam, Liepājas pašvaldība ar Latvijas Nedzirdīgo savienību apaļā galda diskusijā vienojās pašvaldības mājaslapā www.liepaja.lv veidot un publicēt video ziņas latviešu zīmju valodā.

“Liepājas pašvaldībai ir nozīmīga visu iedzīvotāju integrācija pilsētas norisēs un informēšana par aktualitātēm, tādēļ esam atvērti jaunām iniciatīvām un sadarbībai komunikācijas nodrošināšanai iedzīvotājiem, kuriem tik ikdienišķa lieta kā ziņu lasīšana ir apgrūtinoša. Jau šobrīd pašvaldības mājaslapā esam paredzējuši informācijas pieejamību cilvēkiem ar redzes traucējumiem, tagad pakāpeniski attīstīsim aktuālo ziņu pieejamību arī cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem,” norāda Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks pilsētas attīstības un sadarbības jautājumos Gunārs Ansiņš.

Šobrīd Liepājas pašvaldības mājaslapas jaunumu sadaļā izveidota atsevišķa tēmu kategorija “Ziņas zīmju valodā”, kurā turpmāk tiks ievietotas video ziņas, kas pielāgotas nedzirdīgiem cilvēkiem un pievienota aprakstoša informācija vieglajā valodā. Šeit turpmāk nedzirdīgie iedzīvotāji varēs saņemt informāciju par svarīgākajām norisēm Liepājas pašvaldībā sev saprotamā zīmju valodā: https://www.liepaja.lv/jaunumi/?page=0&post_tag=zinas-zimju-valoda

Liepājas domes vadība tuvākajā laikā plānojusi tikties ar Latvijas Nedzirdīgo savienības Liepājas reģionālo biedrību, lai izrunātu turpmāko sadarbību, lai nodrošinātu regulāru ziņu publicēšanu zīmju valodā.

Liepājas pašvaldības mājaslapa kopš 2018. gada ir pielāgota arī cilvēkiem ar redzes traucējumiem – lai būtu iespēja izvēlēties teksta izmērus un kontrastu režīmus. Tāpat grafiskajai informācijai tiek pievienots aprakstošais teksts.

Biedrības “Latvijas Nedzirdīgo savienība” organizētajā apaļā galda diskusija par sadarbību informācijas pieejamības jomā vājdzirdīgiem un nedzirdīgiem cilvēkiem ar Liepājas pašvaldību notika projekta “LNS darbības stiprināšana cilvēktiesību ievērošanas jomā” ietvaros.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU