DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
16. septembrī, 2019
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Otrajā Baltijas-Japānas sadarbības dialogā apspriež ciešāku sadarbību

2019. gada 13. septembrī Rīgā notika Otrais Baltijas-Japānas sadarbības dialogs, kurā piedalījās Japānas Ārlietu ministrijas Eiropas lietu biroja ģenerāldirektors Jasuši Masaki, Latvijas Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Pelšs, Lietuvas ārlietu ministra vietnieks Neris Germans un Igaunijas Ārlietu ministrijas politiskais direktors Lembits Uibo.

Tikšanās dalībnieki atzinīgi novērtēja progresu, kas sasniegts daudzās Baltijas valstu un Japānas sadarbības jomās, piemēram, politiskajā un ekonomiskajā dialogā, kā arī veidojot iedzīvotāju tiešos kontaktus. Baltijas valstu pārstāvji atzinīgi novērtēja Japānas Uzņēmēju federācijas KEIDANREN gaidāmo vizīti, kas būs nozīmīgs ieguldījums abpusēju tirdzniecības un investīciju iespēju veicināšanā.

Sarunā par Baltijas un Japānas sadarbības nākotni delegācijas pievērsās jautājumam par ciešāku savienojamību komunikāciju jomā, izmantojot progresīvās G5 tehnoloģijas un mākslīgo intelektu, un apliecināja sadarbības un koordinācijas nozīmību un potenciālu šajā nozarē. 

Sanāksmes laikā notika viedokļu apmaiņa par politiskajām norisēm Austrumāzijā un Eiropā, tostarp Baltijas jūras reģionā un Austrumu partnerības valstīs. Dalībnieki apliecināja apņemšanos aizstāvēt multilaterālismu un starptautisko kārtību. 

Tika nolemts Trešo Baltijas un Japānas sadarbības dialogu rīkot 2020. gadā Tallinā, Igaunijā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU