DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
13. septembrī, 2019
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

E. Levits: Namībija ir viens no Latvijas tuvākajiem sadarbības partneriem Āfrikas kontinentā

13. septembrī Valsts prezidents Egils Levits Rīgas pilī tikās ar Namībijas viceprezidentu Nangolo Mbumbu (Dr. Nangolo Mbumba). Šis ir pirmais tika augsta līmeņa kontakts starp abām valstīm.

Paužot prieku uzņemt Rīgas pilī Namībijas viceprezidentu N. Mbumbu, E. Levits atzina: “Namībija ir viens no mūsu tuvākajiem sadarbības partneriem Āfrikas kontinentā, kas sasniegusi iespaidīgus rezultātus gan ekonomiskajā attīstībā, gan biznesa vides uzlabošanā. Latvija pakāpeniski paplašina tās divpusējo sadarbību ar dienvidrietumu Āfrikas reģionā valstīm, attīstot gan politisko, gan ekonomisko saikni. Lai gan mūsu valstis šķir liels attālums, mūs vieno vēlme attīstīt ciešākas saites, kas balstītas uz savstarpēju cieņu un vēlmi vairot abu valstu labklājību. Tāpat mūs ar Namībiju vieno uzskats, ka īpaša uzmanība jāpievērš ekonomikas vajadzībām piemērotai kvalitatīvai profesionālajai un augstākajai izglītībai, kā arī digitālajām prasmēm.”

Valsts prezidents arī uzsvēra, ka Eiropas Savienības un Āfrikas sadarbības ilgtermiņa mērķiem jābūt vērstiem uz ilgtspējīgas, ekonomiskas sadarbības nostiprināšanu, radot piemērotus apstākļus investīcijām un biznesa videi.

Namībijas viceprezidents N. Mbumba pateicās Latvijas Valsts prezidentam par sirsnīgo un laipno uzņemšanu, novērtēja Latvijas valsts augstos sasniegumus tehnoloģijās, inženierzinātnēs, veselības aprūpē, izglītībā un citās jomās, kā arī apstiprināja, ka Namībijas delegācija ieradusies Latvijā, lai divu dienu darba vizītes laikā mācītos, pārņemtu labo praksi un dibinātu draudzīgas attiecības tālākai sadarbībai.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU