DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
21. augustā, 2019
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts vērtības

Kā 2 miljoniem cilvēku sadoties rokās bezinterneta apstākļos?

23. augustā no plkst. 14.00 līdz 20.30 pie Ministru kabineta būs iespēja iepazīties ar stāstu par Baltijas ceļa idejas rašanos un organizēšanas izaicinājumiem, aplūkot automobiļus, ar kuriem dalībnieku vesti uz akcijas norises vietām, un satikt cilvēkus, kas stāvēja Baltijas ceļā.

Atzīmējot Baltijas ceļa trīsdesmito gadadienu, pie Ministru kabineta ēkas Brīvības bulvārī 36 Rīgas iedzīvotāji un viesi aicināti iepazīties ar pirmā Latvijas Tautas frontes priekšsēdētāja publicista Daiņa Īvāna sagatavoto stāstu par Baltijas ceļu. Tajā hronoloģiski izklāstīti iepriekš plaši neizskanējuši fakti par idejas rašanos, grūtībām, kurām pretī stājušies organizatori, akcijas atbalstītājiem un pretiniekiem un rezultātiem, kas atstājuši neizdzēšamu nospiedumu ne tikai Baltijas valstu, bet visas Eiropas ģeopolitiskajā telpā.

“Tādas akcijas rīkošana tikai fiksēto tālruņu un bezinterneta apstākļos nebija vienkārša. Cilvēku masu koordinēšanai nācās lūgt padomju iestāžu atļauju izmantot radio tiešraidi un vismaz uz 10 minūtēm dzīvās ķēdes maršrutā slēgt satiksmi,” stāstā par Baltijas ceļu atklāj D. Īvāns. “Lai dalībniekus vienlaikus nogādātu vajadzīgajās vietās, vajadzēja, vai nu 8000 vidēja izmēra autobusus (Latvijas PSR autoparkā tik daudz mašīnu nebija) vai 50 000 vieglo automašīnu.”

Tādēļ, lai iejustos 30 gadu senas pagātnes notikumos, līdzās stāstam par Baltijas ceļu, 23. augustā pie Ministru kabineta ēkas varēs aplūkot arī Latvijas Antīko automobiļu kluba biedru padomju laika spēkratus, no kuriem daļa ir izmantoti, lai toreiz nogādātu dalībniekus akcijas norises vietās. Tāpat interesentiem, kuri ir piedzīvojuši rokās sadošanās mirkli, būs iespēja kartē atzīmēt savu atrašanās vietu pirms 30 gadiem.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU