DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
17. jūlijā, 2019
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Augstskolu pašpārvalde politiski apdraudēta

Augstskolu autonomija un pašpārvalde ir apdraudēta. Izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas publiskie paziņojumi par pārkāpumiem Latvijas Universitātes (LU) rektora vēlēšanās pirms Izglītības kvalitātes valsts dienesta (IKVD) atzinuma saņemšanas veido sabiedrību maldinošu informācijas plūsmu, neatbilst labas pārvaldības principiem un ir krasā pretrunā ar JKP sludināto politikas vadmotīvu: “bezkompromisa tiesiskumu”. Vienīgi Augstskolu likuma vai LU Satversmes pārkāpumi var būt iemesls nevirzīt rektora apstiprināšanu valdībā. Līdz ar to nav pamata apšaubīt rektora vēlēšanu rezultātus. Universitāte informēs par šo situāciju Eiropas Universitāšu asociāciju un starptautiskās institūcijas.

Universitāte norāda, ka ministre arī nav ievērojusi Administratīvā procesa likuma 61. pantā uzlikto pienākumu iepazīstināt administratīvā procesa adresātu, LU, ar procesa dokumentiem, lai tā varētu paust savu viedokli par atzinumā vai citos dokumentos iekļautajiem argumentiem, kā arī darīt zināmus savus argumentus un apsvērumus. Līdz ar to ministre ir pārkāpusi LU tiesības.  Papildus ir izvērtējams jautājums, vai ir ievēroti Valsts pārvaldes iekārtas likuma 37. panta piektās daļas noteikumi, ministrei iejaucoties IKVD kompetencē.

Ministrei ir pienākums augstskolas vadītāju virzīt apstiprināšanai Ministru kabinetā, pretējā gadījumā nozares augstākā amatpersona pārkāps likumu. LU ir gatava vērsties administratīvajā tiesā, ja Izglītības un zinātnes ministres bezdarbības dēļ valdība neapstiprinās tiesiskās, leģitīmās un demokrātiskās vēlēšanās izraudzīto rektoru.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU