DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
15. jūlijā, 2019
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Politika

Latvijas ANO Jauniešu delegāte Augsta līmeņa politiskajā forumā

Jaunizveidotās Apvienoto Nāciju Organizācijas Jauniešu delegātu programmas ietvaros Latvijas pirmā ANO Jauniešu delegāte Kristiāna Plāte piedalās ANO Augsta līmeņa politiskajā forumā, kas norisinās no 9. līdz 15. jūlijam Ņujorkā, Amerikas Savienotajās Valstīs.[1]

ANO Augsta līmeņa politiskais forums ir galvenā ANO institūcija, kas veltīta ilgtspējīgai attīstībai. Tā pamatuzdevums ir sekot līdzi 17 Ilgstpējīgas attīstības mērķu sasniegšanai, kas noteikti Ilgtspējīgas attīstības programmas 2030. gadam ietvaros. Augsta līmeņa politiskais forums tiekas reizi gadā uz astoņām dienām ANO Ekonomisko un sociālo lietu padomes pārraudzībā, un šī gada sesija tiks veltīta cilvēku līdzdarbības veicināšanai.

Foruma sesijas ietvaros K. Plāte piedalās sanāksmēs, kas veltītas gan ilgtspējīgai attīstībai un Ilgtspējīgu attīstības mērķu sasniegšanai, gan konkrētiem Ilgtspējīgas attīstības mērķiem, ANO dalībvalstīm daloties ar savu pieredzi un cenšoties rast risinājumus aktuālākajām problēmām ilgtspējīgas attīstības jomā. Tāpat 12. jūlijā viņa tikās ar ANO Ģenerālsekretāra sūtni jauniešu lietās Džajatmu Vikramanajaki (Jayathma Wickramanayake), lai kopā ar citu valstu ANO Jauniešu delegātiem apspriestu Jauniešu delegātu misijas galvenos uzdevumus un izaicinājumus , kā arī  līdz ar Eiropas ANO Jauniešu delegātiem kopīgi veidoja savu pasākumu Augsta līmeņa politiskā foruma ietvaros“#HowWeSavedOurFuture – A Talk Show from the Year 2050”. Cita starpā, 15. jūlijā K. Plāte arī tiksies ar ANO Attīstības programmas Jauniešu komandas vadītāju Noellu Ričardu (Noella Richard), lai pārrunātu jauniešu iesaisti uz ilgstpējīgu attīstību vērstas politikas veidošanā.

Papildus tam sabiedrības informēšanas nolūkos 22. jūlijā notiks vebinārs, kura laikā interesentiem būs iespēja iepazīties ar forumā sasniegto, kā arī uzdot sev interesējošus jautājumus. Sīkāka informācija par vebināra norises laiku, kā arī vebināra saite tiks publicēta līdz 10. jūlijam jauniešu organizācijas “Klubs “Māja” – jaunatne vienotai Eiropai” sociālajos tīklos – Instagram un Facebook – (@klubsmaja) un mājaslapas www.klubsmaja.lv sadaļā “Jaunumi > Pasākumi”.

ANO Jauniešu delegātu programma ir ANO iniciatīva, lai veicinātu jauniešu līdzdalību savas valsts pārvaldē. ANO Jauniešu delegāts ir daļa no savas valsts delegācijas ANO rīkotajos pasākumos. Jaunieša loma valsts delegācijā ir sniegt savu redzējumu ar jaunatni saistītās jomās, palīdzēt valsts delegācijai savu iespēju un prasmju robežās, kā arī veidot sadarbību ar citu valstu Jauniešu delegātiem.

Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2019. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju, Ārlietu ministriju, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, Labklājības ministriju un Pārresoru koordinācijas centru.

[1] “High-Level Political Forum 2019 (HLPF 2019)”, Sustainable Development Knowledge Platform, https://sustainabledevelopment.un.org/hlpf/2019/. Skatīts 05.07.2019.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU