RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Kuldīgas novada sportistiem piecas godalgas Latvijas Jaunatnes olimpiādē

Publicēts pirms 4 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

No 5. līdz 7. jūlijam Jelgavā norisinājās astotā Latvijas Jaunatnes olimpiāde, kurā piecas godalgas izcīnīja arī Kuldīgas novada sportisti.

Kopumā Latvijas Jaunatnes olimpiādē piedalījās 2800 sportisti no 77 Latvijas novadiem un pilsētām, bet Kuldīgas novada delegācija (sportisti un treneri) uz Jelgavu devās 54 cilvēku sastāvā.

Šoreiz Latvijas Jaunatnes vasaras olimpiādē, kas norisinās reizi divos gados, tika sadalīti 44 medaļu komplekti 29 Olimpiskajos sporta veidos, kā arī divos neolimpiskajos sporta veidos – skvošā un orientēšanās sportā. Pirmajā dienā sacensības uzsāka Kuldīgas novada galda tenisisti. Dāmu dubultspēlē ceturto vietu izcīnīja Viktorija Poriņa un Laine Lauva. Tāpat ceturtajā vietā ierindojās puišu duets Markuss Sīlis un Dāvis Avdjukēvičs, turpretim individuālajā ieskaitē bronzas godalga kuldīdzniecei Viktorijai Poriņai.

Sacensību otrajā dienā nedaudz līdz bronzai pietrūka pludmales volejbolam duetam Luīzei Skudrai un Annai Cepurītei, kuras saspringtā bronzas mačā ar 1:2 piekāpās Smiltenes novada komandai. Pludmales volejbolā zēniem Eduards Stieģelis un Dāvis Storķis ceturtdaļfinālā zaudēja Rīgas komandai, un duetam šoreiz dalīta 5. – 8. vieta. Klasiskajā volejbolā Kuldīgas zēni šoreiz ierindojās sestajā vietā.

Vieglatlētikā kuldīdznieki priecēja ar četrām godalgām. Pirmajā sacensību dienā kārtslēkšanā zēniem bronzas medaļa Emīlam Līdakam, bet ceturtā vieta Nikam Maulim. Lodes grūšanā piektajā pozīcijā ierindojās Roberts Sorokins, savukārt 100 metru sprintā dāmām bronzas godalga kuldīdzniecei Kristīnei Grīnbergai.

Vieglatlētikas sacensību otrajā dienā sudraba godalgu augstlēkšanā izcīnīja Krista Brasla, bet Roberts Sorokins Kuldīgas novadam nodrošināja vēl vienu bronzas medaļu, godalgu izcīnot diska mešanā. Līdz medaļai 200 metru sprintā dāmām nedaudz pietrūka Kristīnei Grīnbergai, kura ierindojās ceturtajā pozīcijā, bet Ādams Ķesters izcīnīja sesto vietu tāllēkšanā.

“Es uzskatu, ka vieglatlēti nostartēja labi. Visi izdarīja to, ko varēja. Šur un tur varēja labāk, bet dažiem pietrūka nedaudz sportiskās veiksmes, lai izcīnītu vēl kādu godalgu. Kopumā visu sniegums vērtējams ar plusa zīmi,” atzīst Kuldīgas novada sporta skolas vieglatlētikas trenere Ilze Stukule.