DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
11. jūnijā, 2019
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Ministru kabinets apstiprina Nacionālo bruņoto spēku mobilizācijas plānu

Šodien, 11. jūnijā, Ministru kabinets apstiprināja Nacionālo bruņoto spēku mobilizācijas plānu, kas ietver informāciju par personālsastāvu, materiāltehniskajiem un finanšu līdzekļiem, kurus mobilizācijas gadījumā izmantos Nacionālie bruņotie spēki.

Saskaņā ar Mobilizācijas likumu un pamatojoties uz Nacionālo bruņoto spēku likuma 21. pantu, Ministru kabinets Nacionālo bruņoto spēku mobilizācijas plānu apstiprina ik gadu.

Nacionālo bruņoto spēku mobilizācijas plānu sagatavo izņēmuma stāvokļa vai kara laika gadījumam. Tas ietver Nacionālo bruņoto spēku izvēršanu daļējai vai pilnai kaujas gatavībai, nosaka mobilizācijas vadību, pienākumus, kārtību un materiāltehnisko nodrošinājumu. Nacionālo bruņoto spēku mobilizācijas plānu izstrādā Aizsardzības ministrija un apstiprina Ministru kabinets.

Nacionālo bruņoto spēku mobilizācijas plāns arī šogad ir papildināts ar bruņotajiem spēkiem nepieciešamajiem materiāltehniskajiem resursiem atbilstoši jauno spēju attīstībai un aktualizētajam valsts apdraudējuma situāciju novērtējumam.

Apstiprinātais Nacionālo bruņoto spēku mobilizācijas plāns kalpos par pamatu tālākajai militārajai plānošanai, kā arī tā elementi tiks izspēlēti Nacionālo bruņoto spēku mācībās.

Mobilizācija ir mērķtiecīgi plānoti un sagatavoti valsts militārās un civilās aizsardzības pasākumi valsts apdraudējuma novēršanai vai tā seku likvidācijai, izmantojot noteiktus cilvēku, materiālos un finanšu resursus.

Lēmumu par mobilizācijas vai demobilizācijas izsludināšanu pieņem un mobilizāciju vai demobilizāciju izsludina Ministru kabinets.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU