DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
31. maijā, 2019
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Neizdod atļauju azartspēļu organizēšanai Kuldīgā, Adatu ielā 5

Kuldīgas novada Domes deputāti 30. maija sēdē nolēma atteikt SIA “LV Caffe” izniegt atļauju spēļu zāles un derību likmju pieņemšanas vietas atvēršanai Kuldīgā, Adatu ielā 5.

SIA “LV Caffe” 2019. gada 15. janvārī Kuldīgas novada pašvaldības būvvaldē iesniedza būvniecības ieceri – būvprojektu minimālā sastāvā “Plašizklaides pasākumu ēka Adatu ielā 5, Kuldīgā, Kuldīgas novadā”. Būvvalde, pamatojoties uz Kuldīgas novada teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumu 672. punkta regulējumu, ka azartspēļu organizēšanas vietu ierīkošanai jāveic būvniecības ieceres publiskā apspriešana, nolēma uzsākt būvniecības ieceres publisko apspriešanu.

No 7. marta līdz 2. maijam norisinājās pašvaldības iedzīvotāju aptauja, lai noskaidrotu iedzīvotāju viedokli par jaunas spēļu zāles atvēršanu Adatu ielā 5, Kuldīgā. Aptaujā iedzīvotājiem lūdza atbildēt uz diviem jautājumiem, anketas aizpildot elektroniski pašvaldības mājaslapā www.kuldiga.lv vai drukātā veidā Kuldīgas novada pašvaldības Informācijas centrā. Respondentiem tika jautāts, vai jaunas ēkas ar azartspēļu telpu, būvniecības iecere un tās realizācija Adatu ielā 5, Kuldīgā radīs būtisku valsts un Kuldīgas novada iedzīvotāju interešu aizskārumu un kā šis aizskārums varētu izpausties.

Aptaujā pašvaldība saņēma 941 aizpildītas anketas, tai skaitā 892 anketas aizpildītas elektroniski, bet 49 – drukātā veidā. 104 anketas uzskatāmas par nederīgām, jo tajās norādīti nepilnīgi dati vai tās aizpildījuši citu novadu iedzīvotāji. 98 % aptaujas dalībnieku norādījuši, ka jaunas spēļu zāles atvēršana radīs interešu aizskārumu, bet 2% jeb 17 anketās norādīts, ka interešu aizskārumu neradīs. Uz jautājumu, kā šis aizskārums varētu izpausties, iedzīvotāji snieguši dažādus viedokļus un argumentus. Norādīts, ka ēkas būvniecība paredzēta pilsētas centrā – netālu no autoostas, diviem tirdzniecības centriem, tirgus, ar ievērojamu cilvēku plūsmu, kas veicinās daļai no šiem cilvēkiem apmeklēt šo azartspēļu organizēšanas vietu. Tuvumā ir daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas, netālu – arī Kuldīgas Centra vidusskola. Autoostā pēcpusdienās uzturas daudz jauniešu, kas gaida autobusu, lai nokļūtu no mācību iestādēm mājās. Laika kavēšanai līdz autobusu atiešanai spēļu zāles apmeklēšana var kļūt par atkarību izraisošu aktivitāti jauniešiem. Azartspēļu atkarīgie, kuri arī pārvietojas ar autobusu, var izmantot šos jauniešus, lai pieprasītu atdot viņiem naudu vai kā savādāk ietekmēt. Tāpat norādīts, ka jauna azartspēļu vieta varētu veicināt noziedzības pieaugumu un apdraudēt iedzīvotāju, viesu un tūristu drošību. Vēl iedzīvotāji anketās norāda, ka simtiem azartspēļu atkarīgo cilvēku iznīcina savas dzīves, sagrauj savas ģimenes, iedzen tās vēl lielākā nabadzībā, ņemot ātros kredītus. Parādos nokļuvušie cieš no depresijas un citiem psihiskiem traucējumiem, izdara pašnāvības.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU