DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
21. maijā, 2019
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Kuldīgas Mārtiņsalas peldvietai – desmito reizi Zilais karogs

FOTO: Signeta Lapiņa

Kuldīgas peldvieta Mārtiņsalā jau desmito reizi pēc kārtas ieguvusi prestižā Zilā karoga peldvietas statusu. Mārtiņsalas peldvieta ir vienīgā Zilā karoga pludmale pie upes. Zilo karogu Mārtiņsalas peldvietā pacels 31. maijā plkst. 17.00.

Lai saņemtu šādu godu, peldvietai kopumā jāatbilst divdesmit deviņiem kritērijiem, kas iedalīti četrās kategorijās: vides izglītība un informācija, ūdens kvalitāte, apsaimniekošana un serviss, kā arī drošība. Zilā karoga statusa piešķiršana peldvietai notiek starptautiskā līmenī, un ar visām karoga peldvietām var iepazīties tiešsaistes kartē  https://www.blueflag.global/. Katra peldvieta, to skaitā Kuldīga, iegūst arī tūrisma ekosertifikātu.

Turklāt, lai iegūtu Zilo karogu, pašvaldībai gadā jānodrošina piecas vides izglītības aktivitātes. Šogad tās būs pludmales sakopšanas talka, vides izglītības projekts “Koku pētniecība Ventas upes krastos”, vides radošās aktivitātes un veselības diena pie ūdens Mārtiņsalā, vides izglītības projekts “Baltavots un Melnavots”, kā arī velofestivāls “Eiropa. Kuldīga. Domā zaļi”.

No 15. maija līdz 15. septembrim katru dienu no 10.00 līdz 22.00 Mārtiņsalas peldvietā strādā glābējs, kurš rūpējas par iedzīvotāju drošību. Glābēju darbu pārrauga Kuldīgas novada Pašvaldības policija.

31. maijā Mārtiņsalā notiks svinīgā Zilā karoga pacelšana, kā arī peldēšanas sezonas atklāšana. No 17.00 līdz 20.00 ikviens interesents varēs piedalīties Veselības dienas pie ūdens rīkotāju piedāvātajās aktivitātēs.

31. maijā 17.00 – 20.00 Mārtiņsalā

Zilā karoga pacelšana un Veselības diena pie ūdens

17.00 Zilā karoga pacelšanas 10. jubilejas svinības. Apsveikumi, muzikāls priekšnesums, svētku gardais pārsteigums.

17.00 – 20.00 Izklaidējošas un izglītojošas nodarbības bērniem – batuti, piepūšamās atrakcijas, Iglu kluči, bumbiņu baseins, par un ap drošību pie ūdens u.c.

17.00 – 20.00 Veselīgo kokteiļu, sulu un uzkodu bārs ar Santu Japeniņu.

17.30 Piedzīvojumu spēle komandām Mārtiņsalā. Komanda, sākot no 2 līdz 5 personām.

17.30 – 19.00 Fitnesa nodarbības brīvā dabā

17.30 – 19.00 “Pludmales volejbols izaicina Tevi!”

17.30 – 19.00 Skaņu upe. Dace Straume, gongu skaņu meistare. Uz nodarbību ņemt līdzi paklājiņu, nelielu spilvenu, siltās zeķes un siltāku lakatu vai pledu.

18.00 Ūdens aerobika. Jeļena Miezīte, fitnesa trenere

19.00 Saruna “Mēs esam tas, ko ēdam”. Dr. Hosams Abu Meri, SIA “Veselības centrs 4” ārsts – gastroenterologs

Ievērībai: Pasākuma organizatori informē, ka stipra lietus gadījumā var tikt ieviestas izmaiņas programmā.

Pasumu organizē Kuldīgas aktīvās atpūtas centrs un Kuldīgas novada sporta skola, atbalsta Kuldīgas novada pašvaldība.

Pasākumi tiek organizēti ESF projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/095 “Projekti vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Kuldīgas novadā” ietvaros.

INFORMĀCIJA: www.kuldiga.lv , Facebook: Kuldiga un Visitkuldiga

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU