DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. maijā, 2019
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Mācībās “CMX2019” pārbauda valsts augstāko amatpersonu lēmumu pieņemšanas procedūras kolektīvās aizsardzības situācijā

Šodien, 14. maijā, NATO krīzes vadības mācību “CMX2019” ietvaros ārkārtas izbraukuma sēdes formātā valsts augstākās amatpersonas, drošības iestāžu vadība un valsts pārvaldes iestāžu eksperti pilnveidoja iemaņas krīzes situācijas pārvarēšanā un plānošanā, lēmumu pieņemšanā un plānoto pasākumu izpildē.

Mācībās piedalījās Valsts prezidents Raimonds Vējonis, Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, ministru prezidents Krišjānis Kariņš, Ministru kabineta locekļi, kā arī valsts drošības iestāžu vadība, citu dienestu un atbildīgo valsts pārvaldes iestāžu eksperti.

Mācību laikā dalībnieki diskutēja par lēmumu projektiem, kurus iepriekš sagatavojuši valsts pārvaldes iestāžu eksperti.

Jau ziņots, ka mācību “CMX 2019” laikā tiek izspēlēts fiktīvs, bet reāls kolektīvās aizsardzības scenārijs, kas saistīts ar Ziemeļatlantijas līguma 4. un 5. pantu. Mācību scenārijs fokusējas uz Briseles un iepriekšējos samitos pieņemto lēmumu izspēli. Mācību laikā, imitējot sarežģītu civilmilitāro scenāriju, tiek pārbaudīta NATO spēja visaptveroši reaģēt uz mūsdienu drošības izaicinājumiem.

Mācību „CMX 2019” mērķis ir pārbaudīt dalībvalstu spēju reaģēt fiktīvas krīzes situācijā un nodrošināt to vadību stratēģiskajā līmenī.

Mācībās piedalās NATO dalībvalstu civilais un militārais personāls, NATO štāba un abu Alianses Stratēģisko pavēlniecību struktūrvienības, kā arī NATO dalībvalstu atbildīgo institūciju pārstāvji. NATO krīzes vadības mācībās „CMX 2019” piedalās arī NATO partnervalstis – Somija un Zviedrija.

 Tāpat kā iepriekš, mācībās „CMX 2019” nepiedalās dalībvalstu militārie formējumi.

Mācības “CMX2019” NATO dalībvalstīs, tostarp Latvijā, sākās 9. maijā, bet noslēgsies rīt, 15. maijā. NATO krīzes vadības mācības “CMX” notiek jau 22. gadu.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU