DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
18. aprīlī, 2019
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tiesu sistēma

Pasaules intelektuālā īpašuma dienā tuvāk aplūkos sporta pasauli

26. aprīlī visā pasaulē tiks atzīmēta Pasaules Intelektuālā īpašuma diena, kuras ietvaros Patentu valde kopā ar partneriem organizē starptautisku semināru “Intelektuālais īpašums un sports”. Semināra ietvaros nozares eksperti diskutēs par intelektuālā īpašuma aizsardzības nozīmi, pievēršot īpašu uzmanību intelektuālā īpašuma lomai sporta nozarē.

“Esam gandarīti, ka kopumā izpratne par nepieciešamību aizsargāt savu intelektuālo īpašumu ar katru gadu pieaug. To apliecina arī kopējais reģistrēto preču zīmju skaita pieaugumus, tomēr izpratne joprojām ir nepietiekama. Līdz ar to būtiski, ka par intelektuālo īpašumu domājam ne vien, atzīmējot Pasaules intelektuālā īpašuma dienu, bet arī ilgtermiņā. Ir svarīgi veidot atbildīgu un ilgtspējīgu sabiedrības attieksmi pret intelektuālā īpašuma tiesībām, turklāt visdažādākajās nozarēs – arī sportā, kam sākotnēji šķiet nav lielas saistības ar intelektuālā īpašuma aizsardzību. Taču tieši intelektuālā īpašuma tiesību izmantošana sporta nozarē ir katalizators jauniem sasniegumiem,” norāda Patentu valdes direktors Sandris Laganovskis.

Pasaules intelektuālā īpašuma dienai veltītajā diskusijā par būtiskākajām izmaiņām un prasībām, kuras paredz jaunā ES direktīva, diskutēs Tieslietu ministrijas Nozaru politikas departamenta direktore Olga Zeile, Patentu valdes Preču zīmju un dizainparaugu departamenta vadošais zinātniskais konsultants Jānis Ancītis un Latvijas Profesionālo patentpilnvarnieku asociācijas prezidents Jevgeņijs Fortūna. Par aktuālo tēmu “Intelektuālais īpašums un sports” savā pieredzē dalīsies Latvijas Olimpiskās komitejas pārstāvji, kā arī ārvalstu starptautiski atzīti eksperti no Pasaules Intelektuālā īpašuma organizācijas (WIPO) u.c. organizācijām.

Semināra ietvaros tiks pasniegta arī WIPO “Medaļa izgudrotājiem” – īpašais apbalvojums novatoriem, kuru izgudrojumi ir nesuši nozīmīgu ieguldījumu valsts ekonomikas un tehnoloģiju attīstībā. Pirmo reizi Pasaules Intelektuālā īpašuma dienas ietvaros tiks apbalvoti arī skolēni -  video konkursa “Ceļojums rūpnieciskā īpašuma pasaulē” laureāti.

Tradicionāli Pasaules Intelektuālā īpašuma dienā notiks arī konkursa “Gada preču zīme” laureātu godināšana un apbalvojumu pasniegšana. Arī šogad konkursā “Gada preču zīme” uzvarētāji tiks noteikti divās galvenajās nominācijās "Gada preču zīme – Latvijai" un "Gada preču zīme – pasaulei". Šī gada konkursa “Gada preču zīme 2018” žūrijas komisijas un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš norāda: “Ar pārliecību varu teikt, ka konkurss “Gada preču zīme” izceļ Latvijas labākos uzņēmējus, kuri apzinās reģistrētu preču zīmju ekonomiskos ieguvumus un izmanto tos, lai popularizētu, kā arī aizsargātu savu produkciju un celtu tirgus daļu ne vien Latvijā, bet jo īpaši eksporta tirgos. Pēc dažiem gadiem konkursā pieteiktās preču zīmes būs pieskaitāmas pie jau valsts atpazīstamības vērtībām, konkurējot daudz plašākā mērogā nekā varam iedomāties tagad.”

Pasākums notiks 26. aprīlī, Viesnīcā Wellton Riverside SPA Hotel,11. novembra krastmalā 33, Rīgā.

Pasākuma programma ir pieejama šeit.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU