DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
17. aprīlī, 2019
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

LDDK atzinīgi vērtē Valsts prezidenta izsludinātos grozījumus Darba likumā

Šodien, 17. aprīlī Valsts prezidents izsludina grozījumus Darba likumā, kas veicina elastīgāku regulējumu attiecībā uz virsstundu apmaksu tām nozarēm, kuru uzņēmumi būs gatavi iesaistīties sarunās ar arodbiedrībām par darba samaksas nosacījumiem un būtisku minimālās algas celšanu.

Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) ģenerāldirektore Līga Meņģelsone: “Darba devēji ir pārliecināti, ka Valsts prezidents un Saeima, pieņemot šo likumu, ir izrādījuši uzticību darba devējiem un darba ņēmējiem un viņu spējām nonākt pie kompromisa, kas, no vienas puses, uzlabos strādājošo darba apstākļus un to sociālo nodrošinājumu, un no otras puses, uzņēmējiem samazinās darbaspēka izmaksas, padarot konkurētspējīgāku virsstundu apmaksu.”

Godīga konkurence un nepieciešamība sakārtot uzņēmējdarbības vidi nozares līmenī  - tie ir galvenie faktori, kas darba devējiem ir likuši aktīvi iesaistīties sarunās ar arodbiedrībām par nozaru koplīgumiem, uzsverot nepieciešamību sabalansēt darba devēju un darba ņēmēju intereses darba tiesiskajās attiecībās.

ES pieredze rāda, ka valstis ar augstāku ienākumu līmeni ir tās valstis, kurās ir lielāka uzticēšanās darba devēju un darba ņēmēju organizāciju sarunu procesam un savstarpējai līdzatbildībai par nozares attīstību un izaugsmi.

Darba devēju un darba ņēmēju kopīgais mērķis ir Latvijas tautsaimniecības ilgtspējīga attīstība, tam nepieciešams paaugstināt darba ražīgumu, īstenot strukturālās reformas, radīt augstas pievienotās vērtības produktus un pakalpojumus. Tikai tādā veidā iespējams nodrošināt konkurētspējīgas darbavietas un adekvātu darba samaksu.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU