DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
25. janvārī, 2019
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

Vācijas-Baltijas Tirdzniecības kameras novēlējumi Latvijas jaunai valdībai

Vācijas-Baltijas Tirdzniecības kamera (AHK) ir gandarīta, ka pēc vairākiem mēnešiem ir izveidota Latvijas jaunā valdība un novēl tai produktīvu darbu, uzsvēra AHK izpilddirektors Florians Šrēders.

Arī Vācijā pēdējās valdības veidošana prasīja ilgāku laiku, nekā ierasts. Taču nav tik svarīgs valdības veidošanas ilgums, kā tas, ko valdība paveic.

AHK ieskatā ir būtiski, ka jaunā valdība turpina iesāktās reformas un labās lietas, nevis sāk visu no jauna. Latvija ir uzņēmusi kursu uz strauju izaugsmi, tādēļ ir svarīgi, ka izaugsme turpinās.

Mūsuprāt, Latvijai daudz lielāka uzmanība būtu jāpievērš darba vidē balstītu mācību sistēmas intensīvākā ieviešanā. Tas ir viens no galvenajiem risinājumiem kvalificēta darbaspēka trūkuma problēmas risināšanai. Šajā jomā atbalstu Latvijai turpinās sniegt arī Vācija, kur darba vidē balstītas mācības ir viens no tautsaimniecības attīstības stūrakmeņiem.

Pēdējos gados vācu investori daudz raugās Baltijas valstu virzienā. Kā piemērus var minēt tādu Vācijas autoindustrijas milžu kā “Hella” un “Continental” ražotņu būvniecību Lietuvā. Arī Latvijā Vācijas uzņēmēji labprāt investē vai izskata Latviju kā vienu no investīciju vietām - gan esošie, gan jauni investori.

Iepriekšējās valdības veiktās izmaiņas attiecībā uz uzņēmumu ienākuma nodokli reinvestētajai peļņai noteikti palielina vēlmi investēt. Līdz ar to AHK novēl jaunajai valdībai saglabāt stabilitāti nodokļu sistēmā.

Mēs priecāsimies, ja jaunā valdība ar ne mazāku sparu risinās vairākas ilglaicīgi samilzušās jomas - ēnu ekonomikas īpatsvara mazināšana, tādējādi veicinot godīgu konkurenci, korupcijas apkarošana, kā arī banku sektora sakārtošana.

Mēs ceram, ka tiks attīstīts sauklis “Data driven nation”, sperot soļus, kas stiprina digitalizāciju, e-pārvaldi, jaunuzņēmumu ekosistēmu. Tas ļautu moderni pozicionēt Latviju kā ārvalstīs, tā arī iekšienē.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU