DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
06. jūnijā, 2018
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tiesu sistēma

2018.gada 6.jūnijā kvalifikācijas eksāmenu kārto 62 maksātnespējas procesa administratori

Publicēts pirms 3 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Šodien, 6.jūnijā, notiek maksātnespējas procesa administratoru kvalifikācijas eksāmens, kuru kārto 62 administratori. Divi administratori, kuriem bija jākārto kvalifikācijas eksāmens, paši lūguši izbeigt sertifikāta darbību, savukārt 10 administratoriem izbeigta sertifikāta darbība, jo viņi nepieteicās eksāmena kārtošanai.

2018.gada 12.septembrī tiks organizēts vēl viens kvalifikācijas eksāmens, pēc kura administratora amatā tiks iecelti administratori, kuri ir nokārtojuši kvalifikācijas eksāmenu.

2017. un 2018.gadā tika organizēti trīs administratoru kvalifikācijas eksāmeni. Eksāmenus kārtoja 130 administratori, no kuriem 111 personas eksāmenu nokārtoja un tika ieceltas administratora amatā. 2017. gada sākumā maksātnespējas reģistrā tika reģistrēti 312 administratori, savukārt 2018. gada jūnijā – 244 administratori.

Sākot ar 2017.gada 6.janvāri, administratoru kvalifikācijas kontroles funkcija ir nodota valstij – atbilstoši spēkā esošajām Maksātnespējas likuma regulējumam administratoru kvalifikācijas kontroles funkcija nodota Maksātnespējas administrācijai, kā arī neatkarīgai Eksaminācijas komisijai. Izmaiņas normatīvajā regulējumā paredz stingrākas prasības administratoru kvalifikācijai, reputācijai un profesionalitātei, kā arī ieviesta regulāra administratoru eksaminācija – vienu reizi divos gados.

Maksātnespējas administrācijai, nodrošinot eksaminācijas un amatā iecelšanas procesa norisi, kā arī disciplināratbildības institūta funkcionēšanu, vidējā termiņā un ilgtermiņā tiks sasniegts Maksātnespējas politikas attīstības pamatnostādnēs 2016. - 2020. gadam ietvertais politikas virziens – administratora profesijā strādā augsti kvalificēti profesionāļi ar amatam atbilstošām zināšanām, prasmēm, un personiskajām īpašībām – sasniegšanu, gan kopumā paaugstinās maksātnespējas procesa efektivitāti.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU