DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
20. oktobrī, 2017
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Kara muzeja ekspozīcijas dizains iegūst Eiropas nozīmīgākā dizaina konkursa balvu

Kara muzeja ekspozīcija "Latvijas iedzīvotāji Pirmajā pasaules karā" iegūst balvu nozīmīgākajā Eiropas dizaina konkursā - German Design Award 2018 kategorijā - labākais izstāžu dizains. Latvijas Kara muzeja darbinieki patiesi lepojas ar studijas H2E panākumiem un augsto profesionalitāti.
Pieteikumu German Design Award veica ekspozīcijas dizaina autori – dizaina birojs H2E. Dizaina autori žūrijas komisijai norādīja :,, Neviens vārds nevar pilnībā izstāstīt stāstu par Pirmo pasaules karu, tāpēc mēs izmantojām emocijas".
Ekspozīcijas risinājumam autori izmantojuši stihisku kara frontes vidi, kurā galvenais objekts ir munīcijas kastes. Ekspozīcijas dizains veidots tā, lai apmeklētājam pastarpināti rastos sajūta, ka viņš atrodas armijas arsenālā, un viss, kas atrodas telpā, var atkal ,,sākt kalpot" karam.

German Design Award ir viens no prestižākajiem starptautiskajiem dizaina konkursiem. Balvu rīko Vācijas dizaina padome, kas ir viens no pasaules vadošajiem komunikācijas un zīmolvadības kompetences centriem dizaina jomā. Balva dizaina nozarē ir atpazīstama, augstu vērtēta un to piešķir projektiem, kas reprezentē un parāda unikālas dizaina tendences starptautiskā kontekstā.

Jau iepriekš vēstījām, ka muzeja ekspozīcija "Latvijas iedzīvotāji Pirmajā pasaules karā" ir Latvijā visplašākais sabiedrībai pieejamais vēstures stāsts par Pirmo pasaules karu, kas veidots no 1230 vēstures liecībām.

Īpaši uzsverams ir fakts, ka pirmo reizi Latvijas muzeju vēsturē  visā ekspozīcijā tiek izmantots "neredzamais" stikls, jeb ARTGLASS. To neredzamu padara no abām pusēm vairākas reizes pārklāta metāla oksīdu kārtiņa, kuras biezums ir salīdzināms ar vienu piecsimto daļu no cilvēka mata biezuma. Šādu stiklu izmanto pasaules prestižākajos muzejos un mākslas galerijās. ,,Neredzamā"-  antireflektīvā stikla pielietošana samazina fizisko barjeru starp muzeja vērotāju un eksponātu, ļaujot saskatīt pat sīkāko objekta detaļu.

Ekspozīciju var apmeklēt katru dienu no 10.00 -18.00 bez maksas!

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU