DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
20. februārī, 2017
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas

Pie kriminālatbildības saukta Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvaldes amatpersona par savu pienākumu nepildīšanu

Publicēts pirms 5 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
Ludzas rajona prokuratūras prokurore pie kriminālatbildības saukusi un uzsākusi kriminālvajāšanu pret Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvaldes muitas kontroles punktu daļas vecāko muitas uzraudzi par to, ka viņa nepildīja savu valsts amatpersonas pienākumu, tas ir, būdama valsts amatpersona aiz nolaidības neizdarīja darbības, kuras viņai pēc likuma bija jāizdara, lai novērstu kaitējumu valsts varai, pārvaldības kārtībai un ar to izraisīja smagas sekas.

Apsūdzētā neinformēja muitas darbu reglamentējošajos normatīvajos aktos noteiktās amatpersonas par kravas ierašanos un deklarācijas MRN numuru, neveica kravas padziļinātu fizisko kontroli, lai pārliecinātos par kravas iespējamo daudzuma un sortimenta atbilstību, neinformēja tiešo vadītāju par tabakas izstrādājumu kravas ierašanos, nenorādīja datu sistēmā faktisko transportlīdzekļa valsts reģistrācijas numuru, valsts piederību, un noslēdza fiktīvu tranzīta procedūru. Tā kā ārpuskopienas preces netika izvestas, bet nonāca Eiropas Savienības kopējā tirgū, tad Latvijas valstij un Eiropas Savienības budžetam kopumā tika radīts ievērojams mantisks zaudējums nenomaksāto nodokļu veidā - 1 774 174,61 EUR.

Nolaidīgi pildot amata pienākumus, apsūdzētā ar savām darbībām radīja būtisku kaitējumu valsts varai un pārvaldības kārtībai, tas ir, radīja Latvijas valstij un Eiropas Savienības budžetam kopumā ievērojamu mantisku zaudējumu, kā arī radīja būtisku kaitējumu ar likumu aizsargātām valsts tautsaimniecības interesēm, uzņēmējdarbības principiem, graujot valsts iestāžu prestižu, diskreditējot Latvijas Republikas muitas darbību.

Ar savām darbībām viņa izdarīja noziedzīgu nodarījumu, kas paredzēts Krimināllikuma 319.panta trešajā daļā.

Lieta nodota izskatīšanai Rēzeknes tiesai.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Una Rēķe
Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Sabiedrisko attiecību speciāliste

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU