SCIEX noslēguma konferences prezentācijai tika atlasīts 21 izcilākais sadarbības projekts. Starp visaugstāk novērtētajiem projektiem trīs bija no Latvijas un tieši no LU: Karīnas Oborunes projekts "Impact of Student Mobility on Supranational Identities:A Case Study in Switzerland" sadarbībā ar Lucernas Universitāti, Edgara Spārniņa projekts "iSHAPE-Interfaces in Shape Memory" sadarbībā ar Lozannas Federālo politehnisko institūtu un Vadima Parfejeva projekts "SkinNCSC – Control mechanisms of adult neural crest-derived stem cells in the skin" sadarbībā ar Cīrihes Universitāti. LU var pamatoti lepoties ar augsti novērtēto pētnieku un viņu mentoru darba sniegumu.
SCIEX programmas prezidents Gvido Vergauens (Guido Wergauven) savā uzrunā uzsvēra programmas panākumus – jauno pētnieku atbalstu zinātniskās karjeras sākumā un izveidojušos ciešo sadarbību starp Šveices un dalībvalstu universitātēm. Laika posmā no 2009. līdz 2015. gadam vairāk nekā 500 doktorantu un pētnieku ieguva iespēju stažēties Šveices universitātēs.
Konferences noslēgumā G.Vergauens un pārējās augstās amatpersonas pauda apņemšanos izsludināt jaunu SCIEX programmu, kas turpinātu veiksmīgi iesākto darbu jauno ES dalībvalstu zinātnieku integrēšanai kopējā Eiropas zinātniskajā telpā.
Šveices Stipendiju fonds tika ieviests Šveices Sciex-NMSch (Scientific Exchange) programmas ietvaros, kas ir daļa no Šveices finansiālā ieguldījuma jaunajās Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs. Latvija ir viena no desmit ES valstīm, kas piedalās šajā programmā. Šveices Sciex-NMSch programmas dalībvalstis ir: Bulgārija, Čehija, Igaunija, Ungārija, Lietuva, Latvija, Polija, Rumānija, Slovākija, Slovēnija. Stipendiju fondu ievieš Šveices institūcija – the Rectors’ Conference of the Swiss Universities (CRUS). SCIEX noslēguma konferencē Cīrihē piedalījās stipendiāti, Šveices un mājas universitāšu mentori, kā arī iesaistīto valstu vēstniecību un nozares ministriju pārstāvji.
Foto paraksts: SCIEX stipendiāta Vadima Parfejeva stenda referāta prezentācija SCIEX noslēguma konferencē. Attēlā no kreisās: IZM Valsts sekretāra vietniece Gunta Arāja, Cīrihes Universitātes mentors profesors Lūkass Zommers (Lukas Sommer), SCIEX stipendiāts Vadims Parfejevs, LU mentore asociētā profesore Una Riekstiņa.
Par Latvijas Universitāti
Latvijas Universitāte dibināta 1919. gadā un ir lielākā un tradīcijām bagātākā augstākās izglītības iestāde Latvijā. Visas 134 LU īstenotās studiju programmas ir akreditētas. Tās 13 fakultātēs un 19 institūtos strādā mūsu valsts vadošie speciālisti dabas, humanitārajās un sociālajās zinātnēs. Universitātes darbības mērķis ir kļūt par starptautiski atzītu Eiropas un pasaules nozīmes zinātnes universitāti, dodot ieguldījumu Latvijas tautsaimniecībā un sabiedrības ilgtspējīgā attīstībā. Šobrīd Torņakalnā top LU Akadēmiskais centrs – Baltijā modernākais augstākās izglītības un zinātnes komplekss, kurā tiks izvietotas fakultātes, zinātņu centri un ar zinātni un studijām saistīta infrastruktūra.
Una Riekstiņa