DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
11. septembrī, 2015
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Politika

Andrejs Pildegovičs: Eiropas un Āzijas savienojamība nav iespējama bez Centrālāzijas

No 9. līdz 10. septembrim Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs uzturējās darba vizītē Briselē. Vizītes laikā A. Pildegovičs uzstājās Eiropas Ārēja darbības dienesta un domnīcas „Eiropas draugi” (Friends of Europe) rīkotajā konferencē ASEM at 20: Challenges of Connectivity, diskutējot par Āzijas un Eiropas valstu sanāksmes formāta (The Asia-Europe Meeting, ASEM) attīstību Eiropas un Āzijas savienojamības kontekstā. Vizītes laikā A. Pildegovičs tikās arī ar augsta līmeņa ES institūciju amatpersonām, lai pārrunātu Latvijas un ES ārpolitikas aktualitātes.

Konferencē A. Pildegovičs raksturoja ASEM kā efektīvu visaptverošu platformu, kas dod iespēju Eiropas un Āzijas valstīm veidot konstruktīvu dialogu, tostarp valstīm, kurām ārpus šī formāta attiecību nav vai arī tās ir sarežģītas. ASEM sekmīgas tālākās attīstības pamatā ir savienojamība visplašākajā nozīmē, ietverot Eiropas un Āzijas valstu digitālās ekonomiskās sadarbības attīstību.

A. Pildegovičs atzīmēja veiksmīgās sekmīgās ASEM transporta ministru un izglītības ministru tikšanās aprīlī Rīgā, kas notika Latvijas prezidentūras ES Padomē laikā. Viņš atgādināja, ka viena no prezidentūras prioritātēm bija attiecību aktivizēšana ar Centrālāzijas valstīm, un aicināja neaizmirst, ka Centrālāzija ir ļoti nozīmīgs reģions, bez kura Eiropas un Āzijas savienojamība nav iespējama.

Konferencē piedalījās vairāk nekā 100 dalībnieku no Eiropas Ārējās darbības dienesta (EĀDD), Eiropas Komisijas, Eiropas Parlamenta, kā arī diplomātiskā korpusa pārstāvji, akadēmiķi un žurnālisti.

Sarunās ar ES institūciju amatpersonām A. Pildegovičs pārrunāja ES migrācijas politiku un Latvijas prezidentūras ES Padomē prioritāro jautājumu tālāku virzību. Tostarp, tiekoties ar ES īpašo pārstāvi Centrālāzijai Peteru Burianu (Peter Burian), valsts sekretārs aicināja saglabāt un attīstīt Latvijas prezidentūras laikā aizsākto ES-Centrālāzijas valstu attiecību dinamismu. Sarunā ar EĀDD ģenerālsekretāru Alēnu Leruā (Alain Le Roy) viņš uzsvēra Rīgas Austrumu partnerības samita lēmumu izpildes nozīmi veiksmīgai Austrumu partnerības politikas turpināšanai. A. Pildegovičs norādīja, ka atbilstoši Rīgas samitā lemtajam līdz gada beigām ir nepieciešams novērtēt Gruzijas un Ukrainas īstenotās reformas vīzu liberalizācijas jomā. Ar EĀDD un EK Kaimiņpolitikas ģenerāldirektorāta amatpersonām valsts sekretārs apmainījās viedokļiem par ES kaimiņpolitikas pilnveidošanas iespējam, ņemot vērā arī Rīgā izskanējušos ierosinājumus.  

Preses un informācijas nodaļa

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU