DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
08. augustā, 2014
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra
1
1

Latvijas Preses izdevēju asociācijas paziņojums

Latvijas Preses izdevēju asociācija (LPIA) pauž satraukumu par nopietniem draudiem vārda brīvībai saistībā ar Rīgas Centra rajona tiesas lēmumu apķīlāt žurnāla „Ir” izdevēja AS „Cits medijs” aktīvus, apmierinot maksātnespējas administratora Māra Sprūda pieteikumu par goda un cieņas aizskaršanu, lai gan lietas izskatīšana pēc būtības nav sākta un līdz ar to nav zināms, vai kompensācijas prasība ir pamatota.

Mediju nozare ir atbildīga par vārda brīvību, Latvijas iedzīvotāju tiesībām saņemt daudzpusīgu informāciju no dažādiem avotiem. Žurnāls "Ir" ieņem būtisku vietu pētnieciskās žurnālistikas nišā un padziļināti pēta svarīgākos sociālos un ekonomiskos procesus mūsu valstī.

LPIA izsaka dziļu neizpratni par tik nesamērīgu rīcību no Latvijas tiesu varas sistēmas puses, kad tikai uz pieteikuma pamata pirms lietas izskatīšanas pēc būtības un pirms iztiesāšanas tiek pieņemts lēmums, kas apdraud mediju uzņēmuma darbību.

Tas var novest arī pie situācijas, ka visai sabiedrībai nozīmīgas tēmas arī citos medijos netiks atspoguļotas bailēs no tiesībsargājošo iestāžu sankcijām.

LPIA uzsver, ka Latvijas Republikas Satversmē ir noteiktas tiesības uz vārda brīvību, arī deklarācijā par Ministru kabineta iecerēto darbību viena no valdības izvirzītajām darbības prioritātēm 2014. gadā ir  veicināt Latvijas elektronisko mediju un drukātās preses attīstību, radot labvēlīgus apstākļus to pastāvēšanai un konkurētspējai. Aicinām arī Latvijas tiesībsargājošās iestādes ievērot šos principus, jo demokrātiskā valstī visi vēlamies justies droši un pasargāti, nebaidīties no nepamatotām sankcijām no varas iestādēm, kurām būtu jāaizstāv taisnīguma un demokrātijas pamatprincipi. 

LPIA valdes vārdā valdes priekšsēdētājs
Guntars Kļavinskis

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU