DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
31. oktobrī, 2013
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Atklātā vēstule
TĒMA: Kultūra

Latvijas Preses izdevēju asociācijas atklātā vēstule

Mediju nozare ir atbildīga par vārda brīvību, Latvijas iedzīvotāju tiesībām būt informētiem un saņemt daudzpusīgu informāciju no dažādiem avotiem. Demokrātiskās un attīstītās valstīs ir izstrādāta valsts mediju politika, kas iekļauj sevī atbalstu dažādām mediju grupām.

Latvijas Preses izdevēju asociācija (LPIA) pauž nopietnu satraukumu par Latvijas mediju nozari, kas šobrīd ir kritiskā situācijā, tādēļ atbalstām Kultūras ministrijas mediju atbalsta politikas nodaļas izveidi, aicinām rast iespēju un iekļaut nākamā gada valsts budžetā līdzekļus tās izveidei, tomēr strikti izslēdzot iespēju, ka jaunā nodaļa tiek veidota kā mediju saturu kontrolējoša, pārbaudoša un ietekmējoša institūcija.

Tāpat kā citām nozarēm, kurām ir atbildīgās ministrijas, arī medijiem ir nepieciešams atbalsts no valsts likumdošanas bāzes sakārtošanā un pilnveidošanā, attīstības politikas izveidē. Risinot aktuālās problēmas nepieciešams veikt dažādu datu izpēti, aprēķinus un salīdzinošas analīzes, taču asociācijas līmenī mēs spējam veikt tikai nelielu daļu no tā darba, kas būtu nepieciešams ilgspējīgai un produktīvai nozares attīstībai. Kā visefektīvāko risinājumu redzam mediju atbalsta politikas nodaļas izveidi Kultūras ministrijā un aicinām Jūs šo ieceri atbalstīt un tuvākajā laikā rast iespēju realizēt.

Latvijas Preses izdevēju asociācijas valdes vārdā valdes priekšsēdētājs Ivars Zariņš

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU