SKAIDROJUMI
>
Zini savas tiesības un iespējas!
TĒMAS
27. oktobrī, 2021
Lasīšanai: 5 minūtes
RUBRIKA: Stājas spēkā
TĒMA: Veselība
2
35
2
35

Likumā noteikts 20 eiro pabalsts vakcinētajiem iedzīvotājiem virs 60 gadu vecuma

Stājas spēkā 27.10.2021.
Publicēts pirms 2 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Jauna motivācija – ikmēneša pabalsts vecāka gadagājuma iedzīvotājiem tiks maksāts, ņemot vērā zemo vakcinēšanās pret Covid-19 aptveri valstī arī vecuma grupā virs 60 gadiem. Cenu pieauguma laikā šī nauda noderēs iztikai.

FOTO: Zane Bitere, LETA

Lai Covid-19 izplatības laikā valstī veicinātu vakcinēšanos pret saslimšanu ar šo infekciju, Latvijā dzīvojošiem un vakcinētajiem iedzīvotājiem virs 60 gadu vecuma no šī gada novembra līdz 2022. gada marta beigām maksās ikmēneša pabalstu 20 eiro apmērā. Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra pabalsta izmaksu sāks decembrī.

Ikmēneša maksājums, tiesības uz to un saņemšanas kārtība noteikta Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likuma grozījumos, kuri stājas spēkā trešdien, 27. oktobrī.

Pabalstu katram Latvijā dzīvojošam cilvēkam, kurš līdz šī gada beigām būs sasniedzis 60 gadu vecumu, izmaksās, ja būs pabeigts pilns vakcinācijas kurss pret Covid-19 infekciju vai arī, ja veselības dēļ nevar vakcinēties un atbilstoši Ministru kabineta noteikumu Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai”  219. punktam cilvēks ir saņēmis klīniskās universitātes slimnīcas speciālista vai speciālistu konsilija atzinumu par nepieciešamību atlikt vakcināciju pret Covid-19.

Pabalsta izmaksu sāk ar tā mēneša pirmo datumu, kurā persona ir pabeigusi pilnu vakcinācijas kursu. Tātad maksimālais iespējamais pabalsta izmaksas laiks ir pieci mēneši.

Pabalstu varēs saņemt tikai tie cilvēki, kuri dzīvo Latvijā. Ar to ir saprotama tāda persona, kura reāli dzīvo Latvijā. Ja personas deklarētā dzīvesvietas adrese ir Latvijā, bet Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras rīcībā ir informācija, ka tās dzīvesvieta ir citā valstī, tad tiek uzskatīts, ka šī persona nedzīvo Latvijā, norādījusi Labklājības ministrija.

Pabalstu izmaksās Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA).

VSAA informācija par 20 eiro izmaksu

VSAA par laikposmu no 2021. gada 1. novembra līdz 2022. gada 31. martam izmaksās 20 eiro pabalstu mēnesī Latvijā dzīvojošām personām, kuras līdz 2021. gada 31. decembrim ir sasniegušas 60 gadu vecumu un:

 • pabeigušas pilnu vakcinācijas kursu pret Covid-19

vai

 • saņēmušas medicīnisko atzinumu par nepieciešamību atlikt vakcināciju pret Covid-19.

Pabalsta izmaksu VSAA uzsāks decembrī, izmaksājot 20 eiro par novembri un decembri, tātad tie būs 40 eiro, pēc tam 20 eiro izmaksās reizi mēnesī līdz 2022. gada martam (ieskaitot).

Pabalstu izmaksās bez iesnieguma, ja persona saņem kādu no VSAA izmaksātajām pensijām, atlīdzībām vai pabalstiem.

Iesniegums VSAA pabalsta saņemšanai jāiesniedz, ja persona novembrī vai decembrī VSAA pakalpojumus nesaņem un tāpēc VSAA rīcībā nav informācijas par kontu, uz kuru pabalstu pārskaitīt.

Ja vakcinācija veikta citā valstī

Iesniegums vajadzīgs arī tad, ja persona saņēmusi klīniskās universitātes slimnīcas speciālista vai speciālistu konsilija atzinumu par nepieciešamību atlikt vakcināciju vai ja sadarbspējīgs Covid-19 vakcinācijas sertifikāts (ES digitālais Covid-19 sertifikāts) saņemts citā Eiropas Savienības/Eiropas Ekonomikas zonas (ES/EEZ) dalībvalstī.

VSAA piešķirs pabalstu, ja:

 • no Nacionālā veselības dienesta (NVD) būs saņemta informācija par vakcinācijas kursa noslēgšanu

vai

 • persona pati kopā ar iesniegumu VSAA būs iesniegusi un tam pievienojusi Eiropas Savienības digitālo Covid-19 sertifikātu, kas saņemts citā Eiropas Savienības/Eiropas Ekonomikas zonas (ES/EEZ) dalībvalstī, vai tā kopiju;
 • persona kopā ar iesniegumu VSAA būs iesniegusi un tam pievienojusi klīniskās universitātes slimnīcas speciālista vai speciālistu konsilija atzinumu par nepieciešamību atlikt vakcināciju.

Ja personai, kas atbilst 20 eiro pabalsta piešķiršanas kritērijiem, nav izsniegts ES digitālais Covid-19 sertifikāts, jo vakcinācija ir veikta valstī, kas nav ES/EEZ dalībvalsts, jāvēršas NVD ar iesniegumu par ārvalstī veiktās vakcinācijas pret Covid-19 fakta atzīšanu. Plašāka informācija: https://www.vmnvd.gov.lv/lv/sertifikata-izveide-ja-vakcinacija-veikta-arpus-eiropas-valstim.

Kā VSAA pabalstu izmaksās 

Personām, kuras VSAA pakalpojumu saņem:

 • dzīvesvietā – to piegādās bez maksas kopā ar ikmēneša pensiju, pabalstu vai atlīdzību;
 • Latvijas kredītiestādes vai pasta norēķinu sistēmas (PNS) kontā – ikmēneša 20 eiro pabalsta izmaksas datums var atšķirties.

Personām, kuras VSAA pakalpojumus nesaņem, VSAA adresētajā iesniegumā jānorāda:  

 • vārds, uzvārds, personas kods;
 • tālruņa numurs vai elektroniskā pasta adrese saziņai;
 • Latvijas kredītiestādes vai pasta norēķinu sistēmas (PNS) konta numurs.

Iesniegumu VSAA var iesniegt:

 • elektroniski oficiālajā e-adresē (iesniegums jāparaksta ar drošu elektronisko parakstu, kas satur laika zīmogu);
 • elektroniski e-pastā Latgale@vsaa.gov.lv (iesniegums jāparaksta ar drošu elektronisko parakstu, kas satur laika zīmogu);
 • nosūtot pa pastu jebkurai nodaļai vai ievietojot VSAA klientu apkalpošanas centros izvietotajās pasta kastītēs darba laikā.
Labs saturs
35
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI