SKAIDROJUMI
>
Zini savas tiesības un iespējas!
TĒMAS
27. maijā, 2021
14
14

Uzticības līmenis medijiem un institūcijām Baltijā 2020–2021

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Klajā nācis kārtējais pēc Eiropas Komisijas pasūtījuma veiktais “Eirobarometra” pētījums par sabiedrības viedokli Eiropas Savienībā (ES). LV portāla infografikā salīdzinām pētījumā noteikto uzticības reitingu medijiem un institūcijām Baltijas valstīs.

Jaunākajā pētījumā reprezentētas 27 ES dalībvalstis, 5 kandidātvalstis (Albānija,  Melnkalne, Ziemeļmaķedonija, Serbija un Turcija), kā arī 7 citas valstis un teritorijas (Kipras turku kopiena (Kipras Republikas valdības nekontrolētā salas ziemeļu daļa), Bosnija un Hercegovina, Islande, Kosova, Norvēģija, Šveice un Apvienotā Karaliste.

LV portāls jau iepriekš rakstīja, ka minēto pētījumu mērķis ir sekot līdzi pilsoņu viedoklim par dažādiem ES un tās dalībvalstīm aktuāliem jautājumiem. Kā liecina pētījuma rezultāti Latvijā, kopš 2020. gada rudens ir vērojamas būtiskas izmaiņas Latvijas pilsoņu uzticēšanās līmenī medijiem. 2021. gada sākumā pieaudzis to Latvijas pilsoņu īpatsvars, kuri uzticas drukātajai presei (no 48% uz 55%), savukārt palielinājusies neuzticēšanās radio (no 23% uz 30%), televīzijai (no 32% uz 42%), internetam (no 46% uz 58%) un interneta sociālajiem tīkliem (no 56% uz 79%). 2021. gada sākumā politiskajām partijām uzticas 7% Latvijas pilsoņu. Uzticēšanās politiskajām partijām kaimiņvalstīs ir būtiski augstāka – 18% Igaunijas un 15% Lietuvas pilsoņu uzticas savām politiskajām partijām.

“Eirobarometra 94” aptauja Latvijā notika no 2021. gada 12. februāra līdz 18. martam, un tās laikā tika aptaujāti 1037 Latvijas pilsoņi vecumā no 15 gadiem.

Labs saturs
14
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU