SKAIDROJUMI
>
Zini savas tiesības un iespējas!
TĒMAS
02. oktobrī, 2020
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Stājas spēkā
TĒMA: Veselība
12
12

Apmaksās pretgripas vakcīnu plašākam personu lokam

Stājas spēkā 02.10.2020.
Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

FOTO: Freepik

Ar izmaiņām vakcinācijas kalendārā tiek paplašinātas iedzīvotāju grupas, kurām šoruden valsts pilnā apmērā apmaksās vakcīnu pret sezonālo gripu, tajās iekļaujot arī seniorus virs 65 gadu vecuma, personas, kuras sirgst ar hroniskām slimībām, ilgstošas sociālās aprūpes centru iemītniekus un darbiniekus, kā arī medicīnas darbiniekus (ārstniecības personas un atbalsta personālu).

Šīm personām pretgripas vakcīna tiks kompensēta 100% apmērā. Apmaksu minētajām grupām plānots nodrošināt līdz 2021. gada 1. maijam. To paredz grozījumi Ministru kabineta noteikumos Nr. 330 “Vakcinācijas noteikumi”, kas stājas spēkā 2. oktobrī.

Atgādinām, ka valsts turpina apmaksāt vakcināciju pret sezonālo gripu arī grūtniecēm un bērniem no 6 līdz 23 mēnešu (ieskaitot) vecumam.

Veselības ministrija norāda – lai izsargātos no gripas, vakcinācija ir ieteicama ikvienam, it īpaši riska grupu iedzīvotājiem. Vakcinācija samazina gan saslimušo skaitu, gan gripas izraisīto komplikāciju un ar to saistīto nāves gadījumu skaitu. Īpaši būtiski tas ir Covid-19 pandēmijas laikā, jo gan gripa, gan koronavīruss var izsaukt smagu pneimoniju un paasināt hronisko slimību gaitu.

Iecerēts, ka Vakcinācijas kalendāra papildināšana ne tikai uzlabos pretgripas vakcīnas pieejamību riska grupām, bet arī stiprinās veselības aprūpes sektora spēju reaģēt Covid-19 uzliesmojuma gadījumā.

Par vakcinēšanās iespēju vaicājiet savam ģimenes ārstam.

Labs saturs
12
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU