SKAIDROJUMI
>
Zini savas tiesības un iespējas!
TĒMAS
21. decembrī, 2018
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Stājas spēkā
TĒMA: Nodokļi
1
1

Padziļinātās sadarbības programmā būs zelta, sudraba un bronzas klienti

Stājas spēkā 01.01.2019.

Viens no Padziļinātās sadarbības programmas dalībnieku grupēšanas 20 kritērijiem ir nodokļu maksātāja darba ņēmēju mēneša vidējie darba ienākumi pirmstaksācijas gadā un izvērtēšanas brīdī par pirmo pusgadu. Lai pretendētu uz bronzas līmeni, ienākumi nevar būt mazāki par 80% no Centrālās statistikas pārvaldes noteiktās vidējās darba samaksas valstī.

FOTO: Freepik

2019. gada 1. janvārī stājas spēkā Padziļinātās sadarbības programmas darbības noteikumi. Šajā programmā uzņemtajiem nodokļu maksātājiem paredzētas tiesības uz dažādām priekšrocībām sadarbībā ar nodokļu administrāciju.

Padziļinātās sadarbības programma kā viens no sadarbības instrumentiem strādā arī pašreiz.

Tā ir ieviesta 2012. gada 1. jūlijā. Programmas dalībniekiem tiek atvieglota komunikācija ar Valsts ieņēmumu dienestu (VID) un konsultāciju saņemšana, ir iespēja ātrāk saņemt pievienotās vērtības nodokļa atmaksu, atvieglotas muitas procedūras u. c. priekšrocības.

Padziļinātās sadarbības programmas dalībnieku reģistrā decembrī bija 78 dalībnieki.

Ministru kabineta jaunie Padziļinātās sadarbības programmas darbības noteikumi Nr. 748 paredz jauna modeļa programmu, automātisku nodokļu maksātāju izvērtēšanas un programmā iekļaušanas procesu.

Noteikumos noteikta kārtība, kādā nodokļu maksātāju iekļauj šajā programmā, kritēriji programmas dalībnieka statusa iegūšanai, kārtība, kādā brīdina par neatbilstību programmai, kārtība, kādā dalībnieku brīdina par neatbilstību un izslēgšanu no programmas.

2018. gada 22. maijā Ministru kabinetā izskatītajā Finanšu ministrijas konceptuālajā ziņojumā par Padziļinātās sadarbības programmas darbību un tās attīstības modeli tika izvērtēta iespēja paplašināt programmas priekšrocību klāstu un ieviest vienkāršotu administratīvo procesu, tādējādi piesaistot aizvien plašāku komersantu loku.

Programmas dalībniekus paredzēts grupēt trijos līmeņos (bronza, sudrabs, zelts), piedāvājot priekšrocības pēc noteiktiem principiem. Kritēriji katram līmenim ir noteikti noteikumu 1. pielikumā.

Dalībnieku saraksta pārskatīšanu un jaunu dalībnieku pievienošanu programmai pārraudzīs Valsts ieņēmumu dienests.

Piemēram, programmas sudraba līmenī iekļauj nodokļu maksātāju, kurš atbilst šādiem kritērijiem:

  1. iepriekšējā gadā un izvērtēšanas brīdī pārskatu un deklarāciju iesniegšanas termiņu kavējumu skaits kopā nepārsniedz vienu reizi;
  2. pēdējo triju pārskata gadu laikā neto apgrozījums katrā pārskata gadā pārsniedz 4 000 000 euro;
  3. pēdējo triju gadu laikā VID administrēto nodokļu ieņēmumu kopsumma gadā pārsniedz 500 000 euro (no nodokļu maksātāju veiktajām iemaksām atņemot nodokļu administrācijas atmaksātās pārmaksas);
  4. iepriekšējā gadā un izvērtēšanas brīdī par pirmo pusgadu nodokļu maksātāja darba ņēmēju mēneša vidējie darbavietā gūtie ienākumi ir lielāki par Centrālās statistikas pārvaldes noteikto vidējo darba samaksu valstī atbilstoši jaunākajiem datiem, kas publicēti tās tīmekļvietnē vērtēšanas brīdī.

Katram līmeņa dalībniekam būs piemērojamas priekšrocības un atvieglojumi, kas noteikti attiecīgajos normatīvajos aktos vai kurus piemēros attiecīgas iestādes, kas informāciju publicēs savā mājaslapā. Priekšrocības un atvieglojumus piedāvās VID, Centrālā finanšu un līgumu aģentūra, Ekonomikas ministrija (Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra) un Izglītības un zinātnes ministrija, skaidrots noteikumu anotācijā.

Prognozēts, ka jaunā modeļa Padziļinātās sadarbības programmas kritējiem varētu atbilst aptuveni 2500 nodokļu maksātāju.

Padziļinātās sadarbības programmas būtība ir disciplinētu savā saimnieciskajā darbībā un attiecībā uz normatīvo aktu ievērošanu komersantu atbalstīšana no valsts puses.

Programmas dalībnieku saraksts VID tīmekļvietnē tiks publicēts līdz katra mēneša 20. datumam. Dalība programmā ir labprātīga.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU