NORISES
>
Notikumi, problēmas, aktuālas tēmas
TĒMAS
31. martā, 2020
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Ziņa
TĒMA: Ceļu satiksme
2
2

CSDD pieņem teorijas, A un AM kategorijas vadīšanas eksāmenus

Publicēts pirms 2 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

CSDD aicina: “Ja nejūties vesels vai esi bijis ārvalstīs un tev bija jāievēro 14 dienu karantīna, nāc pie mums pēc karantīnas beigām.”

FOTO: Edijs Pālens, LETA

Ceļus satiksmes drošības direkcija no 2020. gada 27. marta ierobežotā apjomā atsāka teorijas eksāmenu pieņemšanu tiem, kuri pabeiguši apmācību autoskolā, savukārt no 2020. gada 1. aprīļa sāks pieņemt arī A un AM kategorijas vadīšanas eksāmenus.

Kā skaidro Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD), atsākt teorijas eksāmenu pieņemšanu bija iespējams, pateicoties CSDD veiktajiem piesardzības pasākumiem klientu apkalpošanas centros. Vienlaikus CSDD izvērtēja A un AM kategoriju vadīšanas eksāmenu pieņemšanas iespējamību un pieņēma lēmumu atjaunot minēto eksāmenu pieņemšanu, nodrošinot visu nepieciešamo piesardzību.

Par teorijas eksāmenu pieņemšanu

CSDD norāda, ka teorijas eksāmenus iespējams kārtot tikai tām personām, kuras pabeigušas apmācību autoskolā.

Savukārt, lai pakalpojuma saņemšana būtu klientiem un darbiniekiem maksimāli droša:

  • ir pārkārtota CSDD teorijas eksāmenu zāle, nodrošinot vismaz divu metru attālumu starp klientiem;
  • klientu plūsma tiek organizēta tā, lai neveidotos lieka drūzmēšanās CSDD klientu apkalpošanas centru telpās;
  • pēc eksāmena pabeigšanas tiek dezinficēti galdi un citas virsmas, kā arī tiek vēdinātas telpas;
  • pirms pakalpojuma sniegšanas CSDD darbinieki noskaidro, kāda ir klienta pašsajūta.

“Vadītāja apliecības iegūšana tieši šobrīd, ārkārtējās situācijas laikā, ir īpaši noderīga tiem, kuri jau pabeiguši autoskolu un vēlas kārtot CSDD eksāmenu. Kā atzīst speciālisti, šobrīd drošākais pārvietošanās veids ir privātais transportlīdzeklis,” norāda CSDD.

Atbilstoši CSDD sniegtajai informācijai jauni pieteikumi teorijas eksāmeniem tiek reģistrēti pēc iepriekšējā pieraksta pa tālruni. “Atsākot teorijas eksāmenu pieņemšanu, sākumā sazinājāmies ar klientiem, kuri pirms ārkārtējās situācijas bija pieteikušies eksāmeniem,” skaidro CSDD.

Pēc iepriekšēja pieraksta pa telefonu (kontaktinformāciju var meklēt šeit) var pieteikties teorijas eksāmeniem, kā arī vadītāja apliecības maiņai un braukšanas mācību atļaujas saņemšanai.

Par A un AM kategorijas vadīšanas eksāmeniem

Kā skaidro CSDD, lai A un AM kategorijas vadīšanas eksāmena pieņemšana klientiem un darbiniekiem būtu maksimāli droša:

  • komunikācijā ar klientu tiks nodrošināts vismaz 2 metru intervāls;
  • pirms pakalpojuma sniegšanas CSDD darbinieki noskaidros, kāda ir klientu pašsajūta;
  • pirms eksāmena uzsākšanas tiks dezinficētas motociklu vadības, kā arī sakaru ierīces;
  • vadīšanas eksāmeniem jāpiesakās, zvanot pa iepriekšējā pieraksta tālruni;
  • eksāmena process tiks organizēts tā, lai klientam pēc iespējas mazāk vajadzētu atrasties klientu apkalpošanas centrā.

CSDD vērš uzmanību – ierodoties uz vadīšanas eksāmenu, pretendentam ir jābūt attiecīgi ekipētam ar motociklu vai mopēdu vadītājiem paredzēto apģērbu un personīgo ķiveri, un – vēlams – arī austiņām sakaru nodrošināšanai.

UZZIŅAI

LV portāls jau rakstīja, ka personām, kurām ārkārtējās situācijas laikā nav iespējams nokārtot CSDD teorijas un braukšanas eksāmenus, nav jāuztraucas, jo šo eksāmenu kārtošanas un kursu beigšanas termiņi tiks pagarināti par ārkārtējās situācijas laiku.

Vienlaikus CSDD, ņemot vērā, ka situācija saistībā ar valstī izsludināto ārkārtējo situāciju mainās katru dienu, aicina sekot līdzi aktuālajai informācijai CSDD mājaslapā un sociālo tīklu kontos.

Tāpat CSDD aicina: “Ja nejūties vesels vai esi bijis ārvalstīs un tev bija jāievēro 14 dienu karantīna, nāc pie mums pēc karantīnas beigām.”

Vienlaikus CSDD regulāri seko līdzi savu darbinieku veselībai.

Labs saturs
2
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Ārkārtējā situācija, kas tika izsludināta, lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi, ir noslēgusies. No 1. marta iedzīvotājiem saistoši epidemioloģiskās drošības pasākumi un ierobežojumi ir apkopoti Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU