NORISES
>
Notikumi, problēmas, aktuālas tēmas
TĒMAS
06. decembrī, 2019
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Ziņa
TĒMA: Pensijas
9
9

VSAA aicina vecuma pensijas saņēmējus izmantot pensiju 2. līmeņa kapitālu

Publicēts pirms 2 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Pensiju sistēmas 2. līmeņa jeb valsts fondētās pensijas kapitālu no 2020. gada būs iespēja atstāt mantojumā. To varēs izdarīt tikai tad, ja 2. līmeņa dalībnieks dzīves laikā būs izvēlējies, ko darīt ar viņa fondētās pensijas naudu, arī nosakot to kā mantojamu.

FOTO: Freepik

No 2020. gada fondēto pensiju shēmas dalībniekam, pieprasot Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai piešķirt vecuma pensiju, uzreiz būs jāizvēlas, vai uzkrāto fondētās pensijas (pensiju 2. līmeņa) kapitālu pievienot pensiju 1. līmeņa kapitālam vai iegādāties dzīvības apdrošināšanas (mūža pensijas) polisi. Šo izvēli nevarēs atlikt uz vēlāku laiku, kā tas bija līdz šim.

VSAA oktobra dati liecina, ka 15 700 personas, kurām jau ir piešķirta vecuma pensija, nav izmantojušas savu pensiju 2. līmenī uzkrāto kapitālu. 5520 personām, kuru uzkrājums pārsniedz 2000 eiro, kas dod tiesības izvēlēties iegādāties mūža pensijas polisi vai pārrēķināt vecuma pensiju, VSAA decembrī izsūtīs uzaicinājumu paziņot VSAA par savu izvēli.

VSAA aicina arī pensiju saņēmējus, kuri vēl nav izmantojuši savu pensiju 2. līmeņa kapitālu un kuru uzkrājums ir mazāks par 2000 eiro, iesniegt VSAA iesniegumu kapitāla izmantošanai, lai varētu pārrēķināt piešķirto vecuma pensiju.

Iesniegums VSAA par kapitāla izmantošanu jāiesniedz ne vēlāk kā līdz 2021. gada 30. novembrim. Ja persona līdz noteiktajam termiņam nebūs izvēlējusies, ko darīt ar savu 2. līmeņa pensijas kapitālu, tad saskaņā ar Valsts fondēto pensiju likumā noteikto VSAA no 2022. gada 1. janvāra pārrēķinās piešķirto vecuma pensiju, ņemot vērā pensiju 2. līmeņa uzkrājumu.

Detalizēta informācija par pensiju 2. līmeņa uzkrātā kapitāla izmantošanu pieejama VSAA mājaslapā.

Likumā noteikto jauno iespēju rīkoties ar savu 2. līmenī uzkrāto naudu LV portāls ir skaidrojis publikācijās “Pensiju otrā līmeņa kapitālu varēs atstāt mantojumā” un “Pensiju 2. līmenī uzkrāto kapitālu varēs mantot no 2020. gada”.

Labs saturs
9
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU