NORISES
>
Notikumi, problēmas, aktuālas tēmas
TĒMAS
16. augustā, 2018
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Dienas fakts
TĒMA: Latvijai 100
7
7

Norisinās grāmatas “Latvijai 100” atvēršanas svētki

FOTO: Edijs Pālens, LETA

Šodien Latvijas Ārstu biedrības telpās norisinājās grāmatas “Latvijai 100” atvēršanas svētki. Izdevuma mērķis – radīt Latvijas valsts ģimenes albumu Latvijas simtgadē, ietverot laika posmā no 1918. līdz 2018. gadam tapušas fotogrāfijas.

480 lappuses biezā grāmata tapusi divarpus gadu laikā, un tās autors un sastādītājs ir Latvijas Ārstu biedrības prezidents Pēteris Apinis. Izdevumā iekļautas aptuveni 4400 fotogrāfijas un 101 mākslas darbs. Grāmatā ir apmēram 300 tēmas, kas stāsta par valsti, zemi, dabu, pilsētām, laukiem, mežiem un Latvijai nozīmīgām vietām. To veidotāji pabijuši visās Latvijas pilsētās un pagastos, nozīmīgākajās Latvijas vietās un vides objektos, meklējot bildes un stāstus, kas ļautu uzburt vīziju par to, kas ir Latvija savos 100 gados. Simtgades grāmata aptver būtiskākos Latvijas sasniegumus zinātnē, ekonomikā, kultūrā, izglītībā, medicīnā, aizsardzībā un citās nozarēs.

Grāmatā ietvertās fotogrāfijas iesūtījuši vairāk nekā 1200 līdzautori no visas Latvijas – novadpētnieki, muzejnieki, bibliotekāri, skolotāji, kolekcionāri, žurnālisti un fotogrāfi. Katra bilde ir ar stāstu, kas ir četrtūkstošā daļa no Latvijas simtgades. Katra bilde ar iesūtītāja atļauju tiks nodota Latvijas Nacionālajai bibliotēkai.

Lai atlasītu šīs fotogrāfijas, pārskatīti vairāk nekā 100 000 fotogrāfiju, bet vairāk nekā 12 000 attēlu sagatavoti ar visiem pierakstiem grāmatai derīgā formā. Grāmatas attēlu kolekciju papildina literārs Latvijas vēstures izklāsts, bet katru no Latvijas gadiem papildina kāda gleznas, grafikas vai scenogrāfijas reprodukcija.

Grāmatā “Latvijai 100” iekļauti stāsti arī par latviešiem, kas dzīvo aiz Latvijas robežām. “Latvija 100” nozīmē arī latviešus Krievijā, Amerikā, Austrālijā, Anglijā, Brazīlijā, Kanādā, Lietuvā un citur. Arī viņu bērnus un mazbērnus. Gan tos, kas Latviju atstājuši labprātīgi, gan tos, kurus svešatnē aizsūtīja svešas varas. Latvijas stāstā iekļaujas arī citu tautību iedzīvotāji, kas dzīvojuši Latvijā vēsturiski nozīmīgos laikposmos, – Latvijas krievi, ebreji, vācieši, lietuvieši, igauņi, romi un citas tautas.

Grāmatas mākslinieks ir Latvijas Mākslas akadēmijas profesors, Grafikas katedras vadītājs Guntars Sietiņš. Gleznas un grafikas grāmatai atlasīja mākslas zinātniece Anita Vanaga.

Grāmatas izveidi finansiāli atbalstījuši paši veidotāji un interesenti.

Labs saturs
7
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU