Adresi piešķir pašvaldība

J
jautā:
15. februārī, 2016
Renāte

Labdien, saistībā ar nekustamā īpašuma nodokļa izmaiņām vēlos noskaidrot, mums ir iegādāts zemes apbūves gabals, kuram nav vēl piešķirta adrese, uz zemes gabala neatrodas nekādas ēkas, ir atnācis nekustamā īpašuma nodokļa paziņojums par paaugstināto NĪN šim zemes gabalam. Kā mums būtu jārīkojas, jo kamēr nav adreses, mēs nevaram tur piedeklarēties.

A
atbild:
19. februārī, 2016
Lidija Dārziņa
LV portāls

Par adreses piešķiršanu lemj pašvaldības dome, tāpēc ar iesniegumu piešķirt adresi nekustamajam īpašumam jāgriežas pašvaldībā. Ministru kabineta 2015.gada 8.decembra noteikumos Nr.698 “Adresācijas noteikumi” paredzēts, ka apbūvei paredzētai zemes vienībai adresi piešķir līdz būvprojekta saskaņošanai. Ja nepieciešams, adresi apbūvei paredzētai zemes vienībai var piešķirt, jau veidojot jaunu zemes vienību.

Dzīvesvietu var deklarēt nekustamajā īpašumā, kuram piešķirta adrese. Pašreiz spēkā esošie normatīvie akti vēl pieļauj dzīvesvietu deklarēt adresē, kurā nav nevienas ēkas.