Kam pieder valsts un pašvaldību īpašums

J
jautā:
13. februārī, 2015
Santīmiņš

Labdien! Mani interesē kam pieder valsts un pašvaldību īpašumi, valsts un pašvaldību uzņēmumi u.tml? Kādas ir katra Latvijas iedzīvotāja tiesības uz tiem? Kādas ir katra Latvijas iedzīvotāja tiesības saņemt skaidrojumus par valsts un pašvaldības īpašumu, uzņēmumu u.tml. stāvokli un saimniecisko darbību?

A
atbild:
17. februārī, 2015

Valsts un pašvaldību īpašumi pieder valstij un konkrētajai pašvaldībai, tieši tāpat kā valsts un pašvaldību kapitālsabiedrības (uzņēmumi). Latvijas valsts iedzīvotāju tiesības uz valsts īpašumu nosaka likums „Par valsts un pašvaldību īpašuma objektu privatizāciju”.

Savukārt saņemt skaidrojumus par jebkuru Jūs interesējošu jautājumu Jūs variet saskaņā ar Iesniegumu likumu, kura mērķis ir veicināt privātpersonas līdzdalību valsts pārvaldē. Ja publiski, piemēram, uzņēmuma mājaslapā, pieejamā informācija par to Jums šķiet nepietiekama, Jūs varat rakstīt iesniegumu attiecīgam valsts, pašvaldību uzņēmumam un izteikt lūgumu iepazīties ar tā saimniecisko stāvokli un darbību.