TĒMA: Ģimene

Uzturlīdzekļus var prasīt arī lielākā apmērā par minimālo

J
jautā:
29. janvārī, 2015
Ieva

Bērna tēvs maksā uzturlīdzekļus 15 gadīgam dēlam 85,37 eiro (agrāk 60 Ls), domāju, ka tā nav liela summa. Cik minimālai summai jābūt, ko noteikusi valsts? Bērna tēvs nepelna minimālo algu, bet krietni vairāk.

A
atbild:
09. februārī, 2015
Edīte Brikmane
LV portāls

Minimālo uzturlīdzekļu apmērs, kādu katram no vecākiem ir pienākums nodrošināt katram savam bērnam neatkarīgi no spējām uzturēt bērnu un mantas stāvokļa, ir noteikts Ministru kabineta noteikumos Nr.37 "Noteikumi par minimālo uzturlīdzekļu apmēru bērnam", ņemot vērā valstī noteikto minimālo mēnešalgu un bērna vecumu.

Sākot ar 2015.gada 1.janvāri, minimālais uzturlīdzekļu apmērs, kāds jānodrošina bērnam no 7 gadu vecuma līdz 18 gadu vecuma sasniegšanai ir 30% no valstī noteiktās minimālās mēnešalgas jeb 108 eiro mēnesī.

Jums ir tiesības prasīt uzturlīdzekļus arī lielākā apmērā. Taču, ja sniegsiet prasību tiesā par uzturlīdzekļu piedziņu lielākā apmērā, šāda prasība būs jāpamato ar pierādījumiem, kas apliecina, ka bērna uzturam ir nepieciešama lielāka summa.