Dokumenta spēkā esamība

J
jautā:
26. janvārī, 2015
Ieva

Labdien. MK 20.05.2008. rīkojums Nr.265 „Par sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu ar autobusiem maršrutu tīkla reģionālajos starppilsētu nozīmes maršrutos” izdots, pamatojoties uz Koncesiju likuma 4.panta pirmo daļu (zaudē spēku ar 18.06.2009.) un Sabiedriskā transporta pakalpojuma likuma 9.panta otro daļu (pants izslēgts 06.11.2008.). Oficiālo publikāciju un tiesiskās informācijas likuma 9.panta piektā daļa noteic: "Ja spēku zaudē normatīvā akta izdošanas tiesiskais pamats (augstāka juridiska spēka tiesību norma, uz kuras pamata izdots cits normatīvais akts), tad spēku zaudē arī uz šā pamata izdotais normatīvais akts vai tā daļa." Koncesijas likuma vietā stājās Publiskās un privātās partnerības likums, kura Pārejas noteikumu 3.punkts noteic: "Ja MK vai attiecīgās pašvaldības dome (padome) Koncesiju likumā noteiktajā kārtībā ir pieņēmusi lēmumu par koncesijas resursu nodošanu koncesijā un apstiprinājusi koncesijas piešķiršanas nosacījumus, turpmākajām darbībām tiek piemērotas Koncesiju likuma normas." Lūdzu, paskaidrojiet, vai MK rīkojums Nr.265 šobrīd ir spēkā? No www.likumi.lv izriet, ka rīkojums ir spēkā, tomēr pastāv par to šaubas. Paldies jau iepriekš par viedokli.

A
atbild:
17. februārī, 2015

Saskaņā ar mūsu rīcībā esošo informāciju šis MK rīkojums Nr.265 ir spēkā esošs, taču Jūs esat izvēlējusies ļoti sarežģītu juridisko konstrukciju, lai varētu saprast jautājuma būtību. Iesakām iepazīties ar Administratīvās apgabaltiesas 21.06.2013. spriedumu lietā Nr.A42730908, AA43-1831-13/8.