Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Atkritumi

Par atkritumu izvešanu

J
jautā:
20. oktobrī, 2014
Jānis

Labdien! No pašvaldības saņēmu brīdinājumu, ka manai mājsaimniecībai nav noslēgts līgums par atkritumu izvešanu. Šādu pakalpojumu mūsu novadā piedāvā tikai viens uzņēmums. Vai pašvaldībai ir tiesības burtiski piespiest mani parakstīt līgumu ar kādu pakalpojumu sniedzēju, ja es tam nepiekrītu, jo līgumā norādīts, ka obligāti jāiegādājas 1 atkritumu maiss (0.1 kubikmetrs) katru ceturksni, un viņi nepiedāvā sašķiroto atkritumu savākšanu. Dzīvoju privātmājā, nevis pašvaldības dzīvoklī vai pašvaldības apsaimniekotā dzīvoklī. Jau iepriekš paldies.

A
atbild:
21. oktobrī, 2014
Laura Studente
LV portālam

 Saskaņā ar Atkritumu apsaimniekošanas likuma 8. pantu par atkritumu apsaimniekošanu ir atbildīga konkrēta pašvaldība un tajās ir atšķirīgi noteikumi. Līdz ar to ieteikums ir vērsties savā pašvaldībā pēc detalizētāka skaidrojuma.