E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 528
Lasīšanai: 2 minūtes
TĒMA: Pirmsskola
1
1

Obligātā piecgadīgo un sešgadīgo sagatavošana

J
jautā:
31. maijā, 2011
Ieva Rudzīte

MK noteikums „Par uzņemšanu obligātajā piecgadīgo un sešgadīgo bērnu sagatavošanā pamatizglītības programmas apguvei” zaudējis spēku 01.01.2006. Nevaru atrast jaunu likumu? Varbūt viņa nav? Ko tad iesākt ar izziņām par 5 - 6 gadīgajiem? Nerakstīt, ja jau zaudējis spēku šis likums?

A
atbild:
02. jūnijā, 2011

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Komunikācijas nodaļas darbinieces paskaidroja, ka, stājoties spēkā jaunajam Valsts pārvaldes iekārtas likumam, ar 01.01.2006. spēku zaudēja IZM 2002. gada 21. maija instrukcija Nr. 3 „Par uzņemšanu obligātajā piecgadīgo un sešgadīgo bērnu sagatavošanā pamatizglītības programmas apguvei”.

To, ka bērnu sagatavošana pamatizglītības apguvei ir obligāta no 5 gadu vecuma, nosaka Vispārējās izglītības likums (20.1 pants. Pirmsskolas vecuma bērnu sagatavošanas obligātums): bērnu no piecu gadu vecuma sagatavošana pamatizglītības ieguvei ir obligāta, un pašvaldībām savā administratīvajā teritorijā jānodrošina bērnu no piecu gadu vecuma sagatavošana pamatizglītības ieguvei.

Ministru kabineta 01.11.2005. noteikumu Nr. 822 „Noteikumi par obligātajām prasībām izglītojamo uzņemšanai un pārcelšanai nākamajā klasē vispārējās izglītības iestādēs (izņemot internātskolas un speciālās izglītības iestādes)” III nodaļas „Uzņemšana 1. klasē” 16. punktā ir noteikts: „Vecāki, piesakot bērnu uzņemšanai 1. klasē, uzrāda personu apliecinošu dokumentu un iesniedz šo noteikumu 6. un 7. punktā minētos dokumentus, pievienojot izziņu par apgūto izglītības programmu piecgadīgo un sešgadīgo bērnu obligātai sagatavošanai skolai vai par to, ka tā tiek apmeklēta. Ja minētā programma ir apgūta ģimenē, vecāki par to rakstiski informē izglītības iestādi.”

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU