Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: E-vide

Platjoslas internets pieejams gandrīz visā Latvijā

J
jautā:
17. janvārī, 2011
L.Krūmaine

Nodokļu likuma prasība ir no šā gada 1. janvāra deklarācijas VID iesniegt tikai elektroniski. Izņēmuma kārtā to var nedarīt tie nodokļu maksātāji, kuru „juridiskā adrese vai deklarētā dzīvesvieta atrodas administratīvajā teritorijā, kurā nav interneta pieejas infrastruktūras teritoriālā seguma”. Kur Latvijā ir šādas teritorijas?

A
atbild:
18. janvārī, 2011

Satiksmes ministrijas rīcībā ir informācija tikai par AS „Telekom Baltija” sniegto interneta pakalpojumu pieejamību valstī, jo šis uzņēmums uzvarēja konkursā un īstenoja ERAF projektu „Platjoslu sakaru infrastruktūras attīstība lauku apvidos”, izveidojot platjoslas pieslēgumu punktu tīklu.

Pēc uzņēmuma sniegtās informācijas, platjoslas datu pārraides pakalpojumi pieejami 98% Latvijas teritorijas ar ātrumu ne mazāk kā 256 Kbps lejupielādei un 128 Kbps augšupielādei, kas ir pietiekami, lai iedzīvotāji varētu pilnvērtīgi lietot VID elektroniskās deklarēšanas sistēmu.

Pārklājuma karte pieejama šeit.

Par citu komersantu sniegto pakalpojumu pārklājumu Latvijas teritorijā lūdzam interesēties pie pašiem uzņēmumiem.