Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Finanses

Ja mainīts ieguldījumu konta numurs, vai jāreģistrē jauns konts

J
jautā:
17. septembrī, 2024
Krišs

Man VID sistēmā ir reģistrēts ieguldījumu konts pie ārzemju brokera. Sakarā ar viņu sistēmas izmaiņām man ir nomainīts konta numurs, lai gan pēc būtības tas ir identisks konts. Vai man konts jāreģistrē kā jauns ieguldījumu konts, t. i., jāveic izmaksa no esošā, jāsamaksā 20% nodoklis un jāveic iemaksa?

A
atbild:
23. septembrī, 2024
Valsts ieņēmumu dienests
Kristīne Augstkalne-Jaunbērziņa, sabiedrisko attiecību speciāliste

VID nodokļu konsultanti informē: Ja ieguldījumu konta numurs ir cits, tad, neatkarīgi no tā, ka tehniski ieguldījumu platforma/aplikācija ir tā pati, nepieciešams reģistrēt jaunu ieguldījumu kontu.

Savukārt ienākums no ieguldījumu konta, par kuru jāmaksā 20% nodoklis, konkrētajā situācijā ir starpība starp visu finanšu līdzekļu kopējo vērtību jaunā ieguldījumu konta numura reģistrēšanas brīdī (vērtību, kāda ir reģistrēta jaunajā ieguldījumu kontā) un iemaksām sākotnējā ieguldījumu kontā.

Vairāk informācijas par šādu situāciju ar Ineractive Brokers pieejams šeit.