Ambulatoro karti viens otram nodod ģimenes ārsti

J
jautā:
14. janvārī, 2011
Ilze Jeske

Labdien. Mainīju deklarēto dzīvesvietu. Pierakstījos arī pie tuvākā ģimenes ārsta. Kādā veidā man ir tiesības dabūt no bijušā ģimenes ārsta savu slimības vēsturi? Paldies par atbildi.

A
atbild:
19. janvārī, 2011
Veselības norēķinu centrs
Toms Noviks, vecākais speciālists sabiedrisko attiecību jautājumos

Ministru kabineta 2006. gada 4. aprīļa noteikumi Nr. 265 „Ārstniecības iestāžu medicīniskās un uzskaites dokumentācijas lietvedības kārtība” nosaka ārstniecības iestāžu medicīniskās un uzskaites dokumentācijas lietvedības kārtību, kas jāievēro visām Latvijas ārstniecības iestādēm, arī ģimenes ārstu praksēm.

Atbilstoši šiem noteikumiem, ja pacients pārreģistrējas pie cita ģimenes ārsta, tad ģimenes ārsts nodod pacienta izraudzītajam ģimenes ārstam pilnīgus medicīniskos ierakstus par attiecīgo pacientu, neparedzot medicīniskās dokumentācijas (pacienta ambulatorās medicīniskās kartes) izsniegšanu pašam pacientam.

Līdz ar to ambulatorās pacienta medicīniskās kartes jānodod tam ģimenes ārstam, pie kura pacients bija reģistrēts. Konstatējot, ka pacients ir pārreģistrējusies pie cita ģimenes ārsta, pacienta iepriekšējam ģimenes ārstam ir jānodod ambulatorā pacienta medicīniskā karte pacienta jaunajam ģimenes ārstam.

Jāpiemin, ka saskaņā ar Fizisko personu datu aizsardzības likumu personai ir tiesības ne biežāk kā divas reizes gadā bez maksas saņemt rakstveidā visu informāciju, kas par viņu savākta jebkurā personas datu apstrādes sistēmā.

No minētā izriet, ka pacientam ir tiesības divas reizes gadā bez maksas saņemt kopijas, izrakstus un norakstus no savas pacienta ambulatorās kartes.