Būvniecības kontrole

J
jautā:
06. augustā, 2024
Olga

Labdien! Sakiet, lūdzu, kur vērsties (izņemot pašvaldības būvvaldi), lai uzsāktu pārbaudi, ja rodas šaubas par mājas nodošanas ekspluatācijā likumību? Paldies!

A
atbild:
08. augustā, 2024

Atbilstoši Būvniecības likuma 7. pantam tā izpildei vietējā pašvaldība:

  • nodrošina ar būvniecības procesu saistītā administratīvā procesa (turpmāk  būvniecības administratīvais process) tiesiskumu:
    • izveidojot būvvaldi savā teritorijā vai vienojoties ar citām pašvaldībām par kopīgas būvvaldes izveidi un nodrošinot būvvaldes darbībai nepieciešamos resursus, kā arī deleģējot citai pašvaldībai atsevišķu uzdevumu izpildi Valsts pārvaldes iekārtas likumā noteiktajā kārtībā;
    • pieņemot lēmumus par apstrīdētajiem pašvaldības būvvaldes administratīvajiem aktiem, faktisko rīcību un lēmumiem, kas apstrīdami saskaņā ar normatīvajiem aktiem.

Būvdarbu kontroli atbilstoši minētajā likumā noteiktajai kompetencei veic būvvaldes (likuma 18. pants).

Ja jūsu ieskatā būvvalde ir pieņēmusi nepamatotu lēmumu attiecībā uz būves nodošanu ekspluatācijā, jums ir tiesības pārsūdzēt tās lēmumu Administratīvā procesa likumā noteiktajā kārtībā.