Pirmsskolas vecuma bērnam ar invaliditāti, kas sabiedriskajā transportā brauc kopā ar pavadoni, jāuzrāda invaliditātes apliecība

J
jautā:
21. jūlijā, 2024
Anna

Labdien! Kādi dokumenti ir nepieciešami 4 gadus vecam bērnam ar invaliditāti, lai viņš varētu pārvietoties ar sabiedrisko transportu kopā ar pavadoni (mammu)? Vai tā ir tikai invaliditātes apliecība, vai arī bērnam ir jābūt obligāti ID/pasei? Paldies.

A
atbild:
23. jūlijā, 2024
Labklājības ministrija
Līga Ševčuna, Sociālo pakalpojumu un invaliditātes politikas departamenta vecākā eksperte

Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumu Nr. 414 “Braukšanas maksas atvieglojumu noteikumi” 5.1. apakšpunktu personām ar I vai II invaliditātes grupu un personām līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti, kā arī personai, kas pavada personu ar I invaliditātes grupu vai personu līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti, ir tiesības bez maksas izmantot sabiedrisko transportlīdzekli, kas pārvadā pasažierus pilsētas nozīmes un reģionālās nozīmes maršrutā, ja: pirmsskolas vecuma bērni ar invaliditāti uzrāda invaliditātes apliecību.

Attiecīgi, lai pirmsskolas vecuma bērns ar invaliditāti varētu pārvietoties ar sabiedrisko transportu kopā ar pavadoni, nepieciešams uzrādīt tikai invaliditātes apliecību.