TĒMA: Satiksme

Vai jāziņo par iebraukšanu Latvijas teritorijā ar Apvienotajā Karalistē reģistrētu transportlīdzekli

J
jautā:
12. jūlijā, 2024
Oz

Labdien! Plānoju pārcelties no Apvienotās Karalistes uz Latviju. Mantas tiks vestas ar Apvienotajā Karalistē reģistrētu mašīnu. Kādiem mašīnas dokumentiem jābūt līdzi, ja aptur ceļu policija? Vai jāreģistrē ierašanās datums? Ja ir, tad kur? Paldies!

A
atbild:
24. septembrī, 2024

Apvienotajā Karalistē reģistrēta transportlīdzekļa iebraukšana Latvijas teritorijā nav jāreģistrē.

Transportlīdzekļa vadītājam jābūt līdzi transportlīdzekļa reģistrācijas dokumentiem, kas apliecina īpašumtiesības vai lietošanas tiesības.

Ja transportlīdzekli vada persona, kuras deklarētā dzīvesvieta ir Latvijā, tad par attiecīgo transportlīdzekli jāmaksā transportlīdzekļa ekspluatācijas nodoklis. Plašāka informācija pieejama Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) mājaslapā.

Ja transportlīdzeklis Latvijas teritorijā tiks izmantots ilgāk par trim mēnešiem, tas jāpārreģistrē Latvijā. Detalizēta informācija par transportlīdzekļa pārreģistrēšanu atrodama CSDD mājaslapā.